Ciekawa modernizacja szkoły w Holandii

20.04.2017

Podczas renowacji szkoły Helicon VMBO Den Bosch w Holandii architekci z biura SP Architecten stworzyli fasadę przypominającą łodygi bambusa. Realizacja tej wizji była możliwa dzięki wykorzystaniu paneli Hunter Douglas Architectural.

– Projekt idealnie komponuje się z zamysłem Helicon jako placówki kształcącej w zakresie rolnictwa – powiedział David Vos, architekt zaangażowany w renowację. – Przewagą zastosowanych przez nas paneli QuadroClad®300 jest materiał, z którego są wykonane – aluminium. Pozwala to wyprodukować płyty w kształcie trapezoidów, dzięki czemu uzyskaliśmy tak interesujący efekt. Istotną właściwością rozwiązania jest również dostępność paneli o długości 3500 mm, czyli wysokości jednej kondygnacji. Mogliśmy bowiem zbudować elegancką fasadę pozbawioną nieestetycznych przerw. – W ramach renowacji Hunter Douglas Architectural dostarczył 1050 m2 paneli fasadowych.

 

 

Renowacja nadała budynkowi z lat 80. nowy blask i nowoczesny wymiar. Wcześniejsze blisko ulokowanie pomieszczenia z małymi oknami powyżej drzwi zostały zastąpione otwartą przestrzenią. Ostre, nieprzyjemne oświetlenie wymieniono na LED. Wygląd budynku również się zmienił. Fasada odzwierciedla charakter instytucji edukacyjnej, z kolei zielone panele fasadowe oraz roślinność podkreślają, że jest to szkoła rolnicza.

Panele QuadroClad®300 składają się z dwóch warstw blachy aluminiowej połączonych wkładką o strukturze plastra miodu. Obrzeża kasetonu wykończone są aluminiowym profilem tłoczonym umożliwiającym montaż i odprowadzenie wody deszczowej. Praktyczna zaleta rozwiązania to łatwy montaż paneli.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in