Nowe szkło Guardian SunGuard SNX 60 i SNX 60 Ultra

20.04.2017

Guardian Glass wprowadza nową szybę przeciwsłoneczną eXtra Selective: Guardian SunGuard® SNX 60. To rozwiązanie do zastosowania w przypadku elewacji budynków komercyjnych, które wymagają wysokiej wydajności, efektywności energetycznej oraz atrakcyjnego wyglądu.

Nowe szkło zapewnia spójny, neutralny wygląd o dużej przejrzystości. Zostało opracowane w celu zapewnienia optymalnych właściwości estetycznych i technicznych zarówno na szkle bazowym float Guardian ExtraClear® – dostępne jako SunGuard® SNX 60 – jak i na niskożelazowym szkle bazowym float Guardian UltraClear™ – dostępne jako SunGuard® SNX 60 Ultra.

 

Fot. Martin Argyroglo for Guardian Industries Corp., GRDPR141

 

SunGuard® SNX 60 to szkło przeciwsłoneczne powlekane potrójną warstwą srebra, które przepuszcza 60% naturalnego światła i jedynie 29% ciepła słonecznego – to jeden z produktów o najwyższej selektywności (stosunek przepuszczalności światła do współczynnika przenikania energii słonecznej) dostępnych na rynku. Może pomóc obniżyć koszty energii w danym budynku poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na sztuczne oświetlenie i klimatyzację. Poza tym wartość U = 1,0 W/m2K zapewnia bardzo wysoki poziom izolacji termicznej, który pomaga zmniejszyć koszty ogrzewania wnętrza w chłodniejszych okresach.*

Nowe szkło dostępne jest zarówno w wersji odprężanej, jak i przeznaczonej do hartowania. Powłoka może zostać również zastosowana na szkle bazowym laminowanym, bezpiecznym lub dźwiękoizolacyjnym.

 

* Wymienione wartości parametrów dotyczą standardowej szyby zespolonej.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in