YIT – fiński deweloper wybuduje w Warszawie ponad 1000 lokali pod wynajem

02.07.2021

Pierwsze mieszkania pod wynajem od dewelopera YIT powstaną w dzielnicach Bemowo i Mokotów.

 

YIT podpisał umowę na budowę i sprzedaż lokali mieszkalnych przeznaczonych pod wynajem z NREP – funduszem i inwestorem na rynku nieruchomości. To pierwsza taka inwestycja mieszkaniowa NREP w Polsce. Firma YIT jest odpowiedzialna za pełną realizację obiektów, na zasadzie projektuj i buduj. Oddanie pierwszych budynków do użytku planowane jest pod koniec 2022 roku.

 

Sprawdź:

Lumea – nowoczesne osiedle na warszawskim Bemowie

Popyt na mieszkania w Warszawie w 2021 roku

Ceny mieszkań coraz wyższe. Dane z I kwartału 2021 roku

Produkty budowlane

 

YIT

 

Pierwsza wspólna transakcja YIT i NREP obejmuje 1071 lokali na wynajem w czterech projektach na terenie Warszawy. Dwa budynki są już w trakcie realizacji (czerwiec 2021 r.). Od grudnia 2020 roku 116 mieszkań w drugim etapie Parkur Residence buduje na zlecenie YIT firma Kalter SA. 97 mieszkań i 2 lokale usługowe w pierwszym etapie inwestycji Nordic Bemowo od marca 2021 roku realizuje FBI Tasbud S.A. YIT finalizuje także przetarg na generalnego wykonawcę projektu Smartti Mokotów przy ulicy Postępu, gdzie w pierwszym etapie powstanie 280 jednostek co-livingowych. Rozpoczęcie budowy planowane jest pod koniec wakacji 2021 r. W drugim etapie tej inwestycji, na działce na rogu Domaniewskiej i Postępu, powstanie 578 jednostek mieszkalnych. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na IV kwartał 2021 roku.

Inwestycje mają wyróżniać się wysoką jakością materiałów, funkcjonalną i przyjazną dla użytkowników przestrzenią, zastosowaniem ekologicznych rozwiązań oraz unikatową aranżacją terenów zielonych. Zaplanowano zielone dachy, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz tereny pod miejskie uprawy. Pierwsze mieszkania będą gotowe w 2022 roku (213 mieszkań na Bemowie i Kłobuckiej). Po ukończeniu budowy (w 2023/2024 roku) powstanie również jeden z największych obiektów co-livingowych z 858 lokalami na wynajmem.

 

W procesie negocjowania umowy z NREP, spółce YIT doradzały firmy DZP (pełna obsługa prawna), KPMG (doradztwo podatkowe) i Colliers (doradztwo transakcyjne).

 

Zobacz:

Aparté Mokotów w Warszawie – ruszyła sprzedaż mieszkań

III etap Nordic Mokotów w Warszawie gotowy

Moko Botanika – nowe osiedle na warszawskim Mokotowie

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.