Urząd miasta w Lublinie będzie miał nową siedzibę

01.07.2021

Miasto Lublin rozstrzygnęło przetarg na projekt i budowę nowej siedziby urzędu przy ul. Leszczyńskiego. Projekt oraz roboty budowlane o łącznej wartości 82,6 mln zł zrealizuje firma BUDIMEX S.A.

 

Przystępujemy do budowy nowego budynku urzędu. Jest to niezbędna inwestycja z powodu dużej liczby usług, które świadczymy na rzecz mieszkańców. Urząd miasta w Lublinie obsługuje rocznie ponad 400 tysięcy spraw, zaś nowoczesne, przestronne i klimatyzowane pomieszczenia to w tej chwili podstawowy standard pracy biurowej i obsługi klientów. Od lat stary budynek przy ul. Leszczyńskiego nie spełniał w tym zakresie wymagań. Dzięki nowej siedzibie nastąpi również usprawnienie naszej pracy w zakresie komunikacji między wydziałami. Znajdą się w niej przede wszystkim komórki wchodzące w skład Departamentu Inwestycji i Rozwoju, co umożliwi mieszkańcom obsługę wielu spraw, które są ze sobą powiązane, w jednym miejscu – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

 

Urząd miasta w Lublinie

Urząd miasta w Lublinie – koncepcja nowego budynku przy Leszczyńskiego

 

29-metrowy budynek nowego urzędu będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz parking podziemny. Realizacja tego zadania odbędzie się w formule zaprojektuj i wybuduj. Nowy obiekt biurowy Urzędu Miasta Lublin będzie miał łączną powierzchnię użytkową około 13,7 tys. m2, w tym ok. 7,6 tys. m2 powierzchni biurowej. Nowy budynek stanie w miejscu starego budynku przy ul. Leszczyńskiego, który zostanie wyburzony. Wstępny projekt budowlany powinien być gotowy w ciągu trzech miesięcy od daty zawarcia umowy.

 

Zobacz też:

Dworzec Metropolitalny w Lublinie – start budowy

Lubelska Biblioteka na Poziomie z nagrodami w konkursach architektonicznych

Zielona biblioteka w Lublinie

Park Ludowy w Lublinie otwarty dla mieszkańców

 

Urząd miasta w Lublinie

Urząd miasta w Lublinie – koncepcja nowego budynku przy Leszczyńskiego

 

W nowej siedzibie przy ul. Leszczyńskiego zostanie zlokalizowana większość wydziałów i biur Departamentu Inwestycji i Rozwoju: Wydziały – Architektury i Budownictwa, Funduszy Europejskich, Geodezji, Gospodarki Komunalnej, Gospodarowania Mieniem, Planowania, Ochrony Środowiska, oraz Biura – Miejskiego Architekta Zieleni, Miejskiego Konserwatora Zabytków, Rewitalizacji i Klimatu oraz Zarządzania Energią. Do tej pory jednostki te mieściły się w biurowcu przy ul. Wieniawskiej 14, a także w siedzibach przy ul. Zana 38, Peowiaków 13, Złotej 2 i Leszczyńskiego 14. Na Leszczyńskiego 20 trafi też część pracowników Wydziału Organizacji Urzędu, Biura Obsługi Kancelaryjnej, Biura Obsługi Prawnej, a także Biuro Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Powstanie tu także nowe Biuro Obsługi Mieszkańców z 12 stanowiskami obsługi. Łączna przewidywana liczba pracowników urzędu w nowej lokalizacji to ok. 570 osób.

 

Budowa obiektu wraz z infrastrukturą towarzyszącą powinna zakończyć się do 30.09.2023 r.

 

Urząd miasta w Lublinie

Urząd miasta w Lublinie – stan aktualny (czerwiec 2021 r.)

 

Urząd Miasta Lublin

 

Sprawdź: Produkty budowlane

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.