Wielopoziomowy parking w Bydgoszczy

17.12.2020

W Bydgoszczy przy ulicy Grudziądzkiej powstanie wielopoziomowy parking za 35 mln złotych. Inwestycję zrealizuje Budimex.

 

Firma Budimex zrealizuje w trybie „zaprojektuj i wybuduj” nowoczesny parking wielopoziomowy w centrum Bydgoszczy.  W listopadzie 2020 r. miasto przekazało wykonawcy plac budowy. Obiekt, w którym znajdzie się 570 miejsc parkingowych, powinien być gotowy do użytkowania pod koniec 2021 roku.

 

wielopoziomowy parking w Bydgoszczy

 

Nasza firma odpowiada zarówno za projekt, jak i realizację. Efektem wielomiesięcznych prac projektowych jest 6-kondygnacyjny obiekt, który pomieści 570 samochodów. Ze względu na warunki terenowe zostanie podzielony na dwie części. W ramach zadania wybudujemy także fragment ul. Nowogrudziądzkiej, wyremontujemy drogę pomiędzy urzędem miasta, a nowym parkingiem. W pierwszej kolejności rozpoczniemy organizację placu budowy – mówi Paweł Majkowski, przedstawiciel firmy Budimex.

Parking powstanie blisko Starego Miasta i stylem ma nawiązywać do nowej zabudowy realizowanej w tej części Śródmieścia. Estetykę ulicy Grudziądzkiej zmieniają kolejne remonty kamienic, nowe zabudowania pierzejowe, czy budowa nowej siedziby Instytutu Pamięci Narodowej. Elewacja nowego budynku utrzymana będzie w kolorze szarym z pionowymi elementami żaluzyjnymi. Elementy te będą wykonane z drewna, zaplanowano również zieloną ścianę. W centralnym punkcie pojawi się prosty zegar. Ściany budynku zostaną zagospodarowane naturalną zielenią pnącą. Prace budowlane będą prowadzone we współpracy z archeologiem.

 

wielopoziomowy parking w Bydgoszczy

 

Inwestycja o wartości niemal 35 mln zł jest dofinansowana ze środków unijnych (ZIT). Na to zadanie miasto pozyskało 11,2 mln zł wsparcia zewnętrznego. W ramach budowy nowoczesnego parkingu powstaną także 2 stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. Miejsca parkingowe znajdą także motocykliści i rowerzyści. Uporządkowane zostaną drogi dojazdowe i dojścia dla pieszych.

 

Zobacz:

 

Urząd Miasta Bydgoszczy

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.