Nowa przystań wioślarska w Bydgoszczy

14.08.2020

Budowa przystani wioślarskiej w Bydgoszczy oraz modernizacja budynków RTW Lotto-Bydgostia dobiegła końca.

 

Metamorfozę przystani wioślarskiej w Bydgoszczy realizowano etapowo. Budowa nowej części przystani rozpoczęła się w 2018 roku. W pierwszej kolejności wykonano nowy budynek przystani oraz nowe umocnienie nabrzeża i pomosty pływające, a także awanport dla motorówek. Ta część została oddana do użytkowania pod koniec 2019 roku. W kolejnym etapie zmodernizowano budynki użytkowane przez RTW Lotto-Bydgostia oraz zagospodarowano teren wokół przystani. Obszar został ogrodzony i oświetlony, nawierzchnie utwardzone, zbudowano parking, uporządkowano zieleń. W budynku przebudowano schody zewnętrzne, pomieszczenia szatni i sanitarne dla zawodników, wkonano nowe instalacje. Remont przeszła także sala ergometrów i niecka basenu wioślarskiego.

 

 


 

Aktualnie na parterze zmodernizowanego budynku jest hangar dla łodzi, siłownia, basen wioślarski, sala ergometrów, warsztat oraz pomieszczenia techniczne. Na piętrze znajdują się szatnie, pokoje trenerów, sala konferencyjna i pomieszczenia biurowe.
 

Wartość całej inwestycji to prawie 29,5 mln zł, z czego 2,5 mln zł to dofinansowanie z programu Sportowa Polska. Resztę prac sfinansowano z budżetu miasta.
 

Urząd Miasta Bydgoszczy

Zobacz też:

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.