W Bydgoszczy powstanie Inkubator Przedsiębiorczości

17.08.2020

W sąsiedztwie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego powstanie Inkubator Przedsiębiorczości. Koszt inwestycji to około 23 mln złotych.

Wiosną 2020 roku w Bydgoszczy oddano do użytku Centrum Technologiczne. Obiekt składa się z budynku biurowego oraz hali z wydzieloną częścią demonstracyjną. Całkowita powierzchnia użytkowa centrum to około 6 tys. m2. Koszt budowy obiektu wyniósł ponad 23 mln zł. Inwestycja została zrealizowana przy 6 milionowej dotacji unijnej.

 

Fot. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny

 

W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym przedsiębiorcy mogą rozwijać i testować swoje produkty. W budynku mieści się 14 przestrzeni demonstracyjnych. Są też 4 powierzchnie typu fab lab. To właśnie tutaj – przy wykorzystaniu nowoczesnych, sterowanych komputerowo narzędzi –  tworzone są produkty, których nie można włączyć w proces masowej produkcji. Obecnie (sierpień 2020 r.) w budynku znajduje się 15 firm m.in.  z branży obróbki skrawaniem, konstrukcji stalowych, reklamowej, ogrodniczej, dekoratorskiej, medycznej, elektrycznej i elektrotechnicznej, budowlanej, meblarskiej, fotowoltaicznej. W centrum pracuje ponad 4 tysiące osób.
 

Zobacz też:

W 2020 roku w BPPT wdrażane są 3 projekty w zakresie przygotowania nowych terenów inwestycyjnych, w tym 2 dofinansowane ze środków unijnych. Dzięki nim na terenie parku do dyspozycji przedsiębiorców zostanie oddanych ponad 10 ha kolejnych terenów inwestycyjnych. Realizowany jest również projekt LEVEL UP, w ramach którego 30 osób otrzyma wsparcie na otwarcie i prowadzenie działalności gospodarczej, a 70 szansę na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych poprzez udział w wybranych przez siebie szkoleniach/kursach/studiach podyplomowych.
 

Fot. Wizualizacja Inkubatora Przedsiębiorczości w Bydgoszczy

Nowa inwestycja: Inkubator Przedsiębiorczości w Bydgoszczy

BPPT rozbuduje się  – u zbiegu ulic Bydgoskich Przemysłowców oraz Edmunda Matuszewskiego powstanie Inkubator Przedsiębiorczości. Będzie liczył ponad 5 tys. m2 powierzchni użytkowej, z której – docelowo – skorzystają 22 firmy rocznie. Koszt całej inwestycji to ok. 23 mln zł, z czego niemal 19 mln zł to dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego. W ramach projektu powstanie część biurowa oraz hala magazynowo–produkcyjna. W otoczeniu obiektu powstaną również drogi wewnętrzne, parkingi i inne powierzchnie utwardzone oraz przyłącza. Zagospodarowana zostanie powierzchnia biologicznie czynna. Obiekt będzie oddany do użytku z odpowiednim wysposażeniem.


 

Urząd Miasta Bydgoszczy

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in