Łódź rewitalizuje kamienice przy ulicy Wschodniej

17.08.2020

Trwają remonty kamienic przy ulicy Wschodniej w Łodzi. Łącznie zostanie zmodernizowanych osiem kamienic. Koszt prac to ponad 67 mln złotych.

 

Łódź rewitalizuje kamienice przy ulicy Wschodniej. W sierpniu 2020 r. na finiszu jest generalny remont kamienicy przy Wschodniej 42. Odnowiono elewację budynku. W kamienicy zaprojektowano mieszkania i nowoczesną bibliotekę. Mieszkania będą oddawane do użytku z wyposażonymi, odrębnymi kuchniami. W łazienkach zamontowane zostaną wanny lub prysznice oraz kompletne zestawy baterii. Gruntowny remont przeszła instalacja elektryczna, wodna oraz gazowa. Podwórze zostanie wykończone dwoma rodzajami kostki kamiennej. Powstanie bezpieczny wielofunkcyjny plac zabaw z nawierzchnią gumową. Przygotowany będzie obszar zieleni z trawnikiem, rabatami i krzewami.

 

Zobacz też:

 

 

Jesienią 2020 roku w kamienicy Wschodnia 42 miasto odda do użytkowania 10 mieszkań komunalnych i nowoczesną filię Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Wartość inwestycji to 6 853 290 zł. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Pagma-Bud Paweł Siminiak.

Ulica Wschodnia w Łodzi jest placem budowy, ale już na początku września 2020 r. zakończymy jej remont i przebudowę. Ale to nie wszystko –  do końca 2020 roku oddamy do użytkowania dwie gruntownie wyremontowane kamienice przy ulicy Wschodniej 42 i 24, a na początku 2021 roku oddamy mieszkańcom nieruchomość pod numerem 23 – mówi Agnieszka Kowalewska–Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Urząd Miasta Łodzi

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in