Ustawa infrastrukturalna – prekonsultacje

03.11.2020

Komisja Prawno-Regulaminowa PIIB przygotowuje projekt ustawy, której celem jest dostrzeżenie specyfiki obiektów liniowych w przepisach budowlanych.

 

Ustawa infrastrukturalna

 

Prekonsultacje do ustawy infrastrukturalnej rozpoczęła PIIB. KPR PIIB czeka na ewentualne propozycje do 10 listopada 2020 r. Nie chodzi o kolejną specustawę, lecz rozwiązania, które we właściwy sposób uregulują procedurę budowy obiektów infrastrukturalnych. Pod względem przygotowania i realizacji budowy obiekty te wyraźnie odróżniają się od budynków, na których głównie skupione są obowiązuje przepisy budowlane. Niestety, te różnice nie są dostatecznie odzwierciedlone w normach prawnych.

XXI wiek wymaga nowoczesnego podejścia nie tylko do projektowania czy budowania, ale też wykonywania czynności administracyjnych. To oczywiście oznacza konieczność upowszechnienia składania wniosków i uzyskiwania decyzji w formie elektronicznej.

Mając na względzie powyższe, KPR PIIB zaczęła przygotowania do opracowania odpowiednich rozwiązań prawnych.

Zachęcamy Państwa do lektury projektu ustawy i zgłaszania uwag oraz innych propozycji.

Robocze materiały znajdują się TUTAJ

 

Joanna Karwat

 

Czytaj też: Zawartość projektu technicznego i jego weryfikacja

Projektowanie bezpiecznych dróg

Zgłoszenie prac geodezyjnych, udostępnianie materiałów zasobu geodezyjnego – rozporządzenia

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.