Termy w Poddębicach – zakończono inwestycję

28.04.2022

Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji Termy Poddębice znajduje się w województwie łódzkim. Otwarcie obiektu nastąpi w maju 2022 r.

 

Termy w Poddębicach

 

Termy w Poddębicach powstawały w latach 2019 i 2020. Budowę prowadził łódzki Oddział Firmy ALSTAL Grupa Budowlana, która od 45 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych.

 

W obiekcie zastosowano najnowszą technologię oczyszczania wody, która oparta jest głównie na wykorzystaniu filtrów diatomitowych ze świecami nazywanymi ziemią okrzemkową. Dezynfekcja realizowana jest przez zastosowanie układu lamp UV oraz chlorowaniu przy udziale elektrolizera membranowego.

 

>>> Basen w technologii budownictwa pasywnego w Sulejowie

>>> Hotel Baltic Wave z panoramicznym basenem

>> Basen w Powsinie otwarty

 

Termy w Poddębicach

 

Termy Poddębice – szczegóły 

Odwiedzający obiekt będą mogli skorzystać z siedmiu basenów. Wszystkie niecki basenowe zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Jedynie wewnętrzny basen schładzający na kondygnacji +1 zrealizowano w okładzinie z mozaiki. W części zewnętrznej obiektu znajduje się basen pływacko-rekreacyjny, dziecięcy, basen ścian wodnych, a także basen wypływowy połączony z basenem wewnętrznym, co umożliwia korzystanie z atrakcji wodnych przez cały rok. Są też sauny: sucha, parowa oraz infrared. W kompleksie znajdują się pomieszczenia przeznaczone do leczenia uzdrowiskowego z wykorzystaniem soli w różnych postaciach (haloterapia) oraz grota solna.

 

Termy w Poddębicach

W budynku jest strefa rehabilitacji składającą się z sal do zajęć ruchowych, pomieszczeń do masażu i gabinetu lekarskiego. Obiekt będzie kompleksowo realizować ideę przestrzeni przyjaznej osobom niepełnosprawnym.

 

Poddębicka woda hipertermalna o temperaturze 72°C wydobywana jest otworem wiertniczym z głębokości ponad dwóch kilometrów spod powierzchni ziemi. Łączna powierzchnia lustra wody to ponad 2 252 m2, dzięki czemu z basenów równocześnie będzie mogło korzystać nawet 1000 osób.

 

>>> Deepspot – najgłębszy basen świata

>>> Zasady i metody wentylacji hal pływalni

>>> Park kąpielowy w Wiśle po modernizacji

 

Termy w Poddębicach

Termy w Poddębicach to nie tylko atrakcje wodne. Jest też strefa wellness&SPA oraz punkt gastronomiczny. Wokół budynku zrealizowano elementy małej architektury oraz terenową siłownię przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Przy kompleksie jest parking.

 

 

Źródło: Alstal

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.