Quorum D – pierwszy obiekt kompleksu gotowy

30.11.2022

Budynek Quorum D we Wrocławiu uzyskał pozwolenie na użytkowanie oraz certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. To jeden z największych projektów mixed-use na Dolnym Śląsku.

 

Quorum D

 

Quorum D, powstały jako pierwszy budynek kompleksu typu mixed-use, to połączenie nowoczesnej architektury z wyremontowanym istniejącym już obiektem wykonanym w zabytkowej cegle. Cavatina Holding w centrum Wrocławia nad Odrą tworzy unikatowy zespół budynków, w którym poza biurami znajdą się mieszkania premium, przestrzenie handlowo-usługowe, restauracja, a także dużo zielonych miejsc do relaksu, w tym na nowo budowanej promenadzie nad rzeką.

 

Quorum D

 

Biurowiec Quorum D ma ponad 16,2 tys. m² powierzchni biurowej klasy A rozmieszczonej na 6 kondygnacjach oraz ok. 1 tys. m² lokali usługowo-handlowych. Na jego terenie znajduje się także parking na ponad 220 samochodów oraz wewnętrzne patio. Budynek uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Równolegle uzyskał także certyfikat BREEAM z oceną na poziomie Excellent. Najwyższe noty budynek otrzymał za rozwiązania w zakresie oszczędnego gospodarowania wodą, wykorzystanie wysokiej jakości, bezpiecznych dla zdrowia i środowiska materiałów oraz za lokalizację i dostępność wielu środków transportu. Podobnie jak całe portfolio dewelopera, biurowiec Quorum D będzie także poddany certyfikacji WELL Health-Safety Rating.

 

Quorum D

 

Nadal natomiast trwają prace na budowie 140-metrowej wieży biurowej Quorum A, która będzie drugim najwyższym budynkiem we Wrocławiu. Pnie się w górę także 24-kondygnacyjny wieżowiec, w którym powstanie ponad 330 mieszkań premium od Resi Capital.

W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych.

Projektując Quorum, deweloper zadbał także o użytkowników jednośladów. Inwestycja zaoferuje dla nich liczne udogodnienia, m.in. parkingi, ładowarki dla elektrycznych skuterów czy hulajnóg, stacje naprawcze i myjnie.

 

Czytaj także:

Budynek HB1820 we Wrocławiu gotowy

Planty Racławickie we Wrocławiu – rusza sprzedaż mieszkań

Sienkiewicza Residence – nowa inwestycja we Wrocławiu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in