Planty Racławickie we Wrocławiu – rusza sprzedaż mieszkań

07.07.2022

Planty Racławickie powiększą się o 171 mieszkań. Osiedle wyróżnia się biofilicznym designem i rozwiązaniami smart.

 

Planty Racławickie

 

Osiedle Planty Racławickie zlokalizowane jest na wrocławskich Krzykach, obok Parku Grabiszyńskiego. Firma Archicom rozpoczęła czwarty już etap sprzedaży, w którym powstanie 171 mieszkań i apartamentów o zróżnicowanej powierzchni. Dostępne będą 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe mieszkania o powierzchni od 35 do ponad 84 m², każde wyposażone w balkon o minimalnej powierzchni 2,8 m² lub własny zielony taras, zależnie od piętra. Dodatkowo apartamenty na trzecim piętrze mają 2,92 m wysokości. Wystrój wewnątrz budynków charakteryzuje wysoki standard oraz dbałość o spójną estetykę. Jako materiałów wykończeniowych użyto głównie drewna i szła, które utrzymano w pastelowych barwach. W projektach przestrzeni wspólnych wykorzystano motywy roślinne, szklane witryny, ozdobne balustrady, granitowe posadzki w windach, a także lśniące dekory miedziane.

Planty Racławickie wyróżniają się biofilicznym designem (rozwiązania przywracające bliskość natury na osiedlach) i bliskością natury. Przestrzenie pomiędzy budynkami wypełnione są miłymi dla oka kompozycjami kwiatów, nasadzeniami oraz drzewami, a w planach zarządu zieleni miejskiej jest dalsze zagospodarowanie terenu przylegającego do inwestycji.

Najważniejszą ideą przyświecającą firmie Archicom są 15-minutowe miasta, które zapewniają szybki i łatwy dostęp do punktów handlowo-usługowych, komunikacji miejskiej, a także sprzyjają sąsiedzkiej integracji. Planty Racławickie cechują także rozwiązania ekologiczne i smart.

Lokatorom zapewniono dostęp do klubu fitness, pobliskie, zielone miejsca do rekreacji na świeżym powietrzu, stację ładowania aut elektrycznych, paczkomat, stojaki na rowery, a także stację naprawy rowerów. Pasaż handlowo-usługowy podzielono na sześć lokali. Przygotowano dwa place zabaw, natomiast bezpieczeństwo na terenie inwestycji zapewni całodobowy monitoring oraz Bluebolt – inteligentny system kontroli wejścia do budynku. Aplikacja Bluebolt zapewnia bezdotykowe, automatyczne otwarcie drzwi do klatki schodowej oraz do garażu, przywołanie windy bez wciskania guzika, a także zdalne otwarcie szlabanu wjazdowego na osiedle. W podziemnym garażu znajdzie się ponad 150 miejsc parkingowych, rowerownie, windy. Będzie specjalne pomieszczenie przeznaczone do segregacji odpadów z oddzielnym systemem wentylacyjnym, a także atestowane materiały wykończeniowe i niepylące farby.

Integracji międzysąsiedzkiej sprzyjać będzie 122-metrowy Klub mieszkańca, umożliwiający organizację eventów, spotkań oraz coworking. Przestrzeń jest również elastyczna pod kątem aranżacji oraz podzielona na strefy do wspólnego spędzania czasu i sportu, które zawiera stół do bilarda, ping-ponga i kącik zabaw dla dzieci.

 

Przeczytaj też:

Sienkiewicza Residence – nowa inwestycja we Wrocławiu

Liviny – nowe osiedle we Wrocławiu

Bernardyńska – komfortowe mieszkania we Wrocławiu

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.