Sienkiewicza Residence – nowa inwestycja we Wrocławiu

04.03.2022

Sienkiewicza Residence powstanie dzięki rozbudowie zabytkowego budynku Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu i budowie nowoczesnego budynku naprzeciwko Ogrodu Botanicznego.

 

Sienkiewicza Residence

 

Sienkiewicza Residence powstanie we Wrocławiu przy ul. Sienkiewicza 32. Będzie to inwestycja w dwóch stylach: historycznym i nowoczesnym. Znajdzie się tu 114 mieszkań o różnorodnych układach – od jednego do czterech pokoi o powierzchniach od 50 do 79 m². Mieszkańcy będą mogli korzystać z ogólnodostępnego tarasu widokowego oraz klimatycznie urządzonej sali bilardowej. W ramach Sienkiewicza Residence powstanie zbiornik retencyjny wody opadowej, która będzie wykorzystywana przy podlewaniu zielonych części wspólnych. Zamontowane zostanie także energooszczędne oświetlenie LED oraz nawiewniki z funkcją antysmogową. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również system umożliwiający otwieranie drzwi przy pomocy aplikacji na smartfonie.

Na terenie inwestycji zaplanowano również miejsca parkingowe – 108 w hali garażowej i 15 naziemnych, specjalnie dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wjazd zaplanowano od ul. Sienkiewicza. W Sienkiewicza Residence znajdą się również lokale usługowe – będzie ich łącznie dziesięć.

 

Sienkiewicza Residence

 

Część historyczna o nazwie Classic w zabytkowym budynku po Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu, w której znajdą się komfortowe apartamenty, została wybudowana pod koniec XIX w. pod okiem wrocławskiego architekta Felixa Gustava Otto Henry’ego. Architekt Maciej Konopka podkreśla, że najbardziej widoczną zmianą będzie przywrócenie zasadniczej bryły dachu z zastosowaniem współczesnych rozwiązań i dostosowaniem funkcji do nowych potrzeb.

 

– Zachowaliśmy praktycznie w stanie nienaruszonym elewacje z ich wystrojem. Pozostawiliśmy też klatki schodowe w dotychczasowych lokalizacjach z wykorzystaniem historycznych detali. Elementami nowymi są balkony z balustradami ze szkła przeziernego, aby jak najmniej zakłócały odbiór historycznej bryły – mówi Maciej Konopka.

 

Wnętrza będą inspirowane stylem miejskiej kamienicy. Znajdą się tam elementy francuskiej jodełki, kamiennych portali i kasetonowego sufitu (zdobionego obrazami przedstawiającymi niebo) czy też gipsowe rozety. Dopełnieniem całości będzie sztuka współczesna i obrazy z wizerunkami postaci związanych z lokalną historią. Pojawią się tam również elementy współczesnego designu, opierającego się przede wszystkim na odważnych kolorach, ciekawych formach i unikatowych autorskich meblach Jana Sikory, architekta wnętrz inwestycji.

 

Część nowoczesna Sienkiewicza Residence, czyli Modern, została zaprojektowana tak, by uzupełnić pierzeję ul. Sienkiewicza. Będzie to obiekt nawiązujący do sąsiadującej architektury. Wnętrza będą utrzymane w stonowanej kolorystyce bieli i szarości, komponującej się z elewacją. W roli dodatku nadającego wnętrzu ciepła i komfortu wykorzystane zostaną drewniane lamele. Tu również na ścianach pojawią się obrazy z pracami współczesnych artystów.

Inwestycję realizuje francuski deweloper Bouygues Immobilier.

 

Przeczytaj też:

Liviny – nowe osiedle we Wrocławiu

Bernardyńska – komfortowe mieszkania we Wrocławiu

Nowy Grabiszyn we Wrocławiu z IV i V etapem

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in