Rezydencja Zofia – w Krakowie powstaje nowy dom opieki

04.03.2022

Rezydencja Zofia w Krakowie będzie nowoczesnym domem opieki dla seniorów. W obiekcie znajdzie się 117 pokoi.

 

Rezydencja Zofia

 

Rezydencja Zofia powstanie przy ul. Wrocławskiej 81 w Krakowie. Jest to pierwszy dom opieki realizowany przez ORPEA Polska w stolicy Małopolski. Budynek będzie miał 7 kondygnacji naziemnych i 1 kondygnację podziemną, gdzie znajdzie się podziemny parking. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 8494,24 m², a powierzchnia użytkowa – 7088,46 m².

Rezydencja Zofia będzie liczyć 117 nowocześnie wyposażonych pokoi (1- i 2-osobowych). Znajdą się tu także zaplecze pielęgniarsko-opiekuńcze oraz pomieszczenia wielofunkcyjne: restauracja połączona z miejscem spotkań dla rodzin, w której będą się odbywały m.in. spotkania świąteczne czy przyjęcia urodzinowe; sale pobytu dziennego, gdzie będzie prowadzona m.in. terapia zajęciowa; sale rehabilitacyjne; biblioteka oraz kaplica. Budynek będą obsługiwały cztery windy. Powstanie 29 miejsc parkingowych.

Inwestycja realizowana przez Eiffage Polska Budownictwo SA na zlecenie ORPEA Polska przebiega zgodnie z harmonogramem. Za architekturę budynku odpowiada pracownia MTWW Architekci Sp. z o.o. Wykonawca rozpoczął prace jesienią 2021 r. Po etapie przygotowania produkcji przystąpił do prac konstrukcyjnych. Pod koniec lutego 2022 r. uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę obiektu. Budynek osiągnie stan surowy zamknięty w wakacje 2022 r. Oddanie inwestycji w modelu „pod klucz” zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 r

 

ORPEA Polska działa od 2001 r. Działa w zakresie stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje ponad 1250 miejsc w nowoczesnych domach opieki dla seniorów i klinikach, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej, kardiologicznej: Mazowia (Warszawa), Ostrowia (Wólka Ostrożeńska k. Garwolina) i otwarta w 2021 r. w Warszawie – pierwsza pod marką CLINEA w Polsce – nowoczesna Klinika rehabilitacyjna Międzylesie. Domy opieki pod marką ORPEA Rezydencje znajdują się na Mazowszu (Dąbrówka, Ostoya, Antonina, Marianna, Ostrowia oraz Ośrodek Wentylacji Respiratorem Konstancja) oraz na Śląsku i Dolnym Śląsku. W chorzowskiej Rezydencji Honorata i we wrocławskiej Rezydencji Na Dyrekcyjnej działa również Centrum Alzheimera, a we Wrocławiu znajdują się dodatkowo Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living) dedykowane osobom samodzielnym i aktywnym.

 

Przeczytaj też:

Budynek pasywny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Nowe inwestycje medyczne Sawa Apartments

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.