Bernardyńska – komfortowe mieszkania we Wrocławiu

14.12.2021

Budynek mieszkalny Bernardyńska powstający we wrocławskim Nowym Mieście ma być z założenia inwestycją przewyższająca klasę premium.

 

Bernardyńska

 

Bernardyńska będzie komfortową inwestycją mieszkaniową, w której z jednej strony zastosowane zostaną nowoczesne, luksusowe rozwiązania, a z drugiej – elementy zabytkowe oraz wykończenie stanowiące ukłon w stronę sztuki. Wkomponowana w historyczną zabudowę Bernardyńska stworzy w sąsiedztwie Muzeum Architektury i nadodrzańskich Bulwarów Dunikowskiego unikatową przestrzeń.

W budynku znajdą się mieszkania: od 30-metrowych lokali typu studio do 200-metrowych penthousów o wysokości zaczynającej się od 275, a kończącej na 340 cm. W obiekcie będzie 100-metrowe, reprezentacyjne lobby o wysokości 8 m. Poszerzone portale wejściowe do mieszkań, duże okna typu portfenetr, wyciszone korytarze i wykonywane na indywidualne zamówienie drewniane drzwi to elementy, które – dopełnione designerskim wykończeniem klatek schodowych, grafikami na ścianach, wielkoformatowymi płytami ceramicznymi na podłodze i drewnianymi lamelowymi portalami wind – stworzą atmosferę przestrzeni o najwyższej klasie. Zostanie tu także przygotowana przestrzeń coworkingowa z systemem rezerwacji oraz lokale handlowo-usługowe. Na poziomie -1 oraz -2 zaprojektowana została strefa sportu i relaksu – z nowoczesnym, pełnowymiarowym, profesjonalnym kortem do squash i siłownią, a także relaksacyjną strefą SPA, obejmująca dwie duże sauny, jacuzzi oraz pokoje do masażu i jogi. Wnętrza będą klimatyzowane.

 

Bernardyńska

 

Bernardyńska powstaje w pobliżu parku Słowackiego, zielonych patio oraz starych kasztanowców pozostawionych od strony dziedzińca. Projekt budynku nawiązuje do estetyki dawnego zespołu poklasztornego, a elewacja wykończona cegłą klinkierową, ułożoną w formie jodełki, stanowi harmonijne przedłużenie pierzei ulicy Bernardyńskiej.

– W projekcie zależało nam na stworzeniu wielkomiejskiej architektury, która skalą, jakością materiałów i detalem nawiązuje do najlepszych wrocławskich dziejowych tradycji. Miejscowo obniżone, poszczególne bryły budynku idealnie dopełniają historyczne sąsiedztwo inwestycji. Stosując charakterystyczne dla Wrocławia środki wyrazu architektonicznego – gzymsy koronujące, wycofanie ostatnich dwóch kondygnacji czy podcięte partery – idealnie wpisaliśmy nowy budynek w otoczenie. Na to nałożyliśmy współczesny język architektury oparty na gramatyce klinkieru, odwołujący się do szlachetnego kontekstu budynku dawnego Okręgowego Urzędu Pocztowego. Zgodnie z zaleceniami planistycznymi, stworzyliśmy unikalną, nową, w pełni dostępną przestrzeń publiczną. Ten kameralny, miejski plac zamyka jedna z najpiękniejszych wrocławskich dominant – ściana kościoła dawnego klasztoru Bernardynów – komentuje Zbigniew Maćków, autor projektu inwestycji.

Inwestorem budynku jest TOSCOM Development, a generalnym wykonawcą – Vista Construction. Prace mają zakończyć się za dwa lata. Sprzedaż lokali rozpocznie się na początku 2022 r.

 

Czytaj także:

Nowy Grabiszyn we Wrocławiu z IV i V etapem

Kaskady Różanki we Wrocławiu w sprzedaży

Osiedle nad Widawą – nowy projekt we Wrocławiu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in