Osiedle nad Widawą – nowy projekt we Wrocławiu

10.09.2021

Osiedle nad Widawą obejmie 139 nowych mieszkań na północy Wrocławia. Kolejne 222 ROBYG WPB buduje na Jagodnie.

 

Osiedle nad Widawą

 

Osiedle nad Widawą to kameralne osiedle o niskiej zabudowie powstające we Wrocławiu. Na osiedlu znajdą się 3 budynki wielorodzinne o trzech kondygnacjach: łącznie 139 mieszkań w układach od 1 do 4 pokoi, od 29 do 76 m². Mieszkania będą miały balkony lub ogródki. Na osiedlu będzie podziemna hala garażowa, komórki lokatorskie, pomieszczenia rowerowe i plac zabaw. Osiedle nad Widawą będzie także wyposażone w pakiet ekologicznych rozwiązań: panele fotowoltaiczne na dachach, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz nowoczesny system Smart House w mieszkaniach, który pozwala ograniczyć zużycie energii elektrycznej i obniżyć rachunki za media.

Najnowsza inwestycja mieszkaniowa dewelopera powstanie na Psim Polu, w bliskiej okolicy dorzecza Widawy.

 

Osiedle nad Widawą

 

Budowa na Jagodnie

ROBYG WPB rozbudowuje także swoją największą inwestycję we Wrocławiu – ROBYG Jagodno. Przy ulicy Kopycińskiego trwa budowa kolejnych 4 budynków wielorodzinnych, w których znajdą się 222 mieszkania od 1- do 4-pokojowych. Ich powierzchnia waha się od 25,78 do 88,74 m². Etap E osiedla, w którym powstają nowe mieszkania, ma się zakończyć w III kwartale 2022 r.

Deweloper rozpoczął także nowy etap domów atrialnych na tym samym osiedlu. W pierwszym etapie powstało i zostało sprzedanych 50 budynków jednorodzinnych, a w najnowszym przewidziane są kolejne 44. To domy o powierzchni ok. 80 m². Będą miały 4 pokoje, 2 łazienki, wewnętrzny ogród i taras. Zostaną wyposażone m.in. w rolety zewnętrzne, klimatyzację, maty grzewcze elektryczne do łazienek i miejsce postojowe. Część z domów będzie miała schowki na rowery, a część – komórki lokatorskie. Zakończenie ich budowy przewidziane jest na I kwartał 2023 r.

 

 

Po zakończeniu wszystkich etapów inwestycji na osiedlu ROBYG Jagodno powstanie w sumie 13 budynków wielorodzinnych, 182 domy w zabudowie atrialnej i 22 w szeregowej. Łącznie znajdzie się tu blisko 850 mieszkań. Pod budynkami wielorodzinnymi będzie hala garażowa, a na ich parterze znajdą się lokale na działalność usługowo-handlową. Na osiedlu powstaną także udogodnienia: park, przedszkole, siłownia plenerowa, klub malucha i stacja do ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Czytaj także:

Osiedle Nowa Kolejowa we Wrocławiu

Zajezdnia Wrocław oddana do użytku

Osiedle Bacciarellego 54 we Wrocławiu w III etapie

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in