Osiedle Nowa Kolejowa we Wrocławiu

11.08.2021

Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Powstanie 469 mieszkań. Budowa osiedla rozpoczęła się w lipcu 2021 r.

 

PORR S.A. wybuduje we Wrocławiu osiedle mieszkaniowe przy ulicy Kolejowej. To druga, po 221 mieszkaniach w Zgorzelcu, inwestycja powierzona tej spółce przez PFR Nieruchomości, spółkę odpowiadającą za rynkową część rządowego programu mieszkaniowego.

 

Nowa Kolejowa
Wizualizacja osiedla Nowa Kolejowa we Wrocławiu © PFR Nieruchomości

 

W ramach podpisanej umowy na ok. 3-hektarowej działce w centrum Wrocławia – w rejonie ulic Kolejowej, Grabiszyńskiej i Tęczowej PORR zbuduje osiem budynków mieszkalnych o zróżnicowanej wysokości (7 i 5 kondygnacji), o powierzchni całkowitej wynoszącej ponad 50 tysięcy m kw. Nowa Kolejowa to nie tylko kilkaset mieszkań, ale też 6 lokali usługowych. Na terenie osiedla zaplanowano 526 miejsc parkingowych (głównie w garażach podziemnych).

 

Nowa Kolejowa powstaje w wymagającej lokalizacji ze względu na bliskie sąsiedztwo wrocławskiego Starego Miasta. Przed rozpoczęciem robót zasadniczych wykonany zostanie szereg prac przygotowawczych, w tym zabezpieczenie zabytkowych obiektów oraz rozbiórka dawnej bazy Poczty Polskiej. Wykonana zostanie również remediacja zanieczyszczonego gruntu oraz zabezpieczenie wykopu o łącznej długości prawie kilometra.

 

Wykonawca ma 26 miesięcy na realizację inwestycji .

 

Źródło: PORR

 

Zobacz też:

Brama Oławska we Wrocławiu w budowie

Biurowiec B10 – nowa inwestycja we Wrocławiu

Fabryka urządzeń medycznych powstanie we Wrocławiu

Osiedle Bacciarellego 54 we Wrocławiu w III etapie

Osiedle Jutrzenka we Wrocławiu – II etap w budowie

Sprawdź: Produkty budowlane

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in