Program do doboru – DEVI HeatMAP

20.09.2011

DEVI, producent elektrycznych systemów grzewczych, wprowadził DEVI HeatMAP™. Jest to program ułatwiający obliczenie dokładnej ilości kabli, mat i termostatów niezbędnej do ogrzania określonej powierzchni oraz właściwe rozłożenie elementów systemu ogrzewania podłogowego.

Precyzyjny dobór ilości materiałów optymalizuje inwestycję i ogranicza jej koszty do minimum. Program dostępny jest bezpłatnie na stronie: http://devi.danfoss.com/Poland/Consumer/HEATMAP/

Elektryczne ogrzewanie podłogowe eliminuje problem zimnej podłogi w domu. Jak wynika z badania „Z parą czy bez pary – sprawdzone przez DEVI”*, ponad jednej czwartej Polaków po wyjściu z kąpieli przeszkadza zimno w pomieszczeniu, a 13% badanych także zimna podłoga. Instalacja ogrzewania podłogowego zapewni oprócz przyjemnego ciepła pod stopami, także swobodę aranżacji pomieszczeń. 

System ogrzewania elektrycznego DEVI składa się z kabli grzejnych DEVIflex™ lub mat DEVImat™, termostatów DEVIreg™ oraz drobnych elementów instalacyjnych. Planując jego instalację należy określić kilka istotnych parametrów pomieszczenia oraz dokonać wyboru elementu grzejnego (mata lub kabel) i termostatu. Jest to uzależnione od kilku czynników, tj. rodzaj pomieszczenia, jego kształt, wielkość, zabudowa, rodzaj podłogi. 

 

Wybieramy matę grzejną o powierzchni grzewczej 3 m². Rozmiar maty zawsze powinien być trochę mniejszy od powierzchni podłogi, którą chcemy podgrzewać. Nie układamy maty pod stałymi elementami wyposażenia łazienki, tj. wanna, muszla klozetowa, bidet.

 

Program doboru DEVI HeatMAP™ w prosty, intuicyjny sposób, krok po kroku przeprowadza użytkownika przez kolejne punkty. Po określeniu wymaganych parametrów, program oblicza długość i rozłożenie produktów DEVI, niezbędnych do ogrzewania.

Aby uruchomić DEVI HeatMAP™potrzebny jest program Adobe Flash Player 10, który można automatycznie pobrać. Korzystanie z DEVI HeatMAP™jest bezpłatne.

 

*Badanie omnibusowe zostało przeprowadzone na zlecenie firmy DEVI przez Instytut PBS/DGA w dniach 6-8.05.2011 na reprezentatywnej próbie 1146 osób w wieku ponad 15 lat.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.