Osiedle Ecoria, czyli ekorewolucja w miejskiej przestrzeni

30.09.2011

Rusza budowa kompleksu mieszkaniowego przy ulicy Karpia w Poznaniu. Osiedle Ecoria to nowa inwestycja firmy PBG Erigo, stworzona z myślą o tych, którzy chcą mieszkać w zgodzie z naturą.

Osiedle Ecoria położone będzie w północnej części Poznania w sąsiedztwie Rezerwatu Żurawiniec oraz terenów nadwarciańskich. W trakcie pierwszego etapu inwestycji, w funkcjonalnie zaprojektowanych wnętrzach, powstanie 89 mieszkań o powierzchni od 39,41 do 84,90 mkw. Budynki mają mieć pięć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Niska, kameralna zabudowa zapewni komfort wypoczynku w domowym zaciszu.

Projekt realizowany będzie w trzech etapach. Z początkiem sierpniarozpoczęliśmy pierwsze prace budowlane, związane z przygotowaniem placu budowy i organizacją zaplecza– mówi Magdalena Górzna-Jaromin z PBG Erigo Sp. z o.o., inwestora osiedla. – Naszą nową inwestycję ulokowaliśmy w niezwykle prężnie rozwijającym się rejonie Poznania. Jego atrakcyjność wynika z dobrze rozwiniętej infrastruktury oraz niedalekiej odległości od centrum miasta. Dzięki dogodnej lokalizacji, Ecoria stanowi idealne rozwiązanie dla aktywnych zawodowo mieszkańców, marzących o stworzeniu spokojnego azylu dla swoich rodzin – dodaje.

 

 

Główną ideę przy projektowaniu osiedla Ecoria, stanowiła potrzeba stworzenia osiedla przyjaznego środowisku. Inspiracja naturą, zauważalna jest już na etapie projektu budowlanego, którego autorem jest Autorska Pracownia Architektoniczna APA Elżbiety i Tomasza Jakubowskich. Architekturę i formę budynku cechować będzie prostota oraz umiarkowanie, a umiejętnie dobrany detal i stonowana kolorystyka wydobędzie walory krajobrazu. Oryginalnie zaprojektowane czteropiętrowe budynki, wyposażone zostaną w windy, podziemny garaż i komórki lokatorskie. Na terenie osiedla znajdzie się plac zabaw dla dzieci, a całość dopełni niekonwencjonalnie zaaranżowana zieleń z alejkami spacerowymi i specjalnie wydzielonym miejscem do spotkań oraz odpoczynku. 

Osiedle Ecoria jest próbą znalezienia równowagi pomiędzy tym, co naturalne i nowoczesne. Dlatego w mieszkaniach nie zabraknie rozwiązań, dbających jednocześnie o dobro środowiska naturalnego, jak i kieszenie mieszkańców. Mieszkania zostaną wyposażone m.in. w wymienniki ciepła, czyli alternatywne rozwiązanie w zakresie regulacji centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, co pomoże znacznie zredukować koszty wynikające ze zużycia energii.

 

 

To, co odróżnia osiedle Ecoria od innych, podobnych projektów, to cały program działań, które mają zmienić sposób myślenia mieszkańców i pokazać im, na czym polega ekologiczny styl życia.

Dzięki swojej lokalizacji Ecoria będzie zachęcać nie tylko do ekologicznego, ale także do zdrowego trybu życia. Osiedle sąsiaduje z Rezerwatem Żurawiniec oraz terenami nadwarciańskimi, które są idealne do uprawiania wszelkiego rodzaju rekreacji.

Przewidywany termin oddania osiedla do użytku przyszłym lokatorom to III kwartał 2013 roku.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.