Obwodnica Koźmina Wielkopolskiego z umową

05.05.2022

Obwodnica Koźmina Wielkopolskiego zostanie wybudowana przez konsorcjum Polimex Infrastruktura (lider) i Polimex Mostostal. Jest to piąta z ośmiu obwodnic, która przechodzi do fazy realizacji w woj. wielkopolskim w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

 

Obwodnica Koźmina Wielkopolskiego w ciągu DK15 będzie drogą klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o długości około 6 km. Dzięki obwodnicy z Koźmina Wielkopolskiego zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy. Nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości dróg w samym mieście. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu m.in. pomiędzy Jarocinem a Trzebnicą, a także pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem. Na tym odcinku DK15 będzie istotnym połączeniem korytarzy dróg ekspresowych S5 i S11.

Umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 15 podpisano z konsorcjum firm Polimex Infrastruktura (lider) i Polimex Mostostal (partner). Inwestycja powstanie za ponad 76,2 mln zł. Termin realizacji to 33 miesiące od podpisania umowy. Zakończenie robót planowane jest w drugiej połowie 2025 r.

 

Obwodnica Koźmina Wielkopolskiego

 

Obwodnica Koźmina Wielkopolskiego to piąta z ośmiu obwodnic, która przechodzi do fazy realizacji w woj. wielkopolskim w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. W ramach programu w województwie powstanie w sumie osiem obwodnic:

  • Gostynia w ciągu drogi krajowej nr 12,
  • Koźmina Wielkopolskiego w ciągu drogi krajowej nr 15,
  • Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa w ciągu drogi krajowej nr 15,
  • Kamionnej w ciągu drogi krajowej nr 24,
  • Kalisza w ciągu drogi krajowej nr 25,
  • Strykowa w ciągu drogi krajowej nr 32,
  • Żodynia w ciągu drogi krajowej nr 32,
  • Grzymiszewa w ciągu drogi krajowej nr 72.

Dotychczas zawarto umowy na zaprojektowanie i budowę obwodnic Gostynia, Strykowa, Żodynia i Grzymiszewa.

 

Źródło: GDDKiA

 

Przeczytaj też:

Obwodnica Kołbieli w realizacji

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego otwarta

Obwodnica Niemodlina w ciągu DK46 oddana do ruchu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in