Obwodnica Kołbieli w realizacji

15.12.2021

Obwodnica Kołbieli w ciągu DK50 będzie gotowa w 2025 r. Właśnie rusza jej realizacja przez firmę PUT Intercor.

 

Obwodnica Kołbieli

 

Obwodnica Kołbieli w ciągu DK50 zostanie zrealizowana w formule „projektuj i buduj”. 3 grudnia 2021 r. podpisano umowę na jej budowę. Od wakacji 2020 r. Kołbiel ma obwodnicę po zachodniej stronie w ciągu trasy S17.

Odcinek o długości 11,3 km będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Obwodnica Kołbieli w ciągu DK50 poprowadzona zostanie po północnej stronie miejscowości, przez tereny powiatu otwockiego (w gminie Kołbiel) oraz powiatu mińskiego (w gminie Mińsk Mazowiecki). W ramach inwestycji wybudowane zostaną obiekty inżynieryjne, chodniki, drogi do obsługi terenów przyległych, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawca ma 36 miesięcy na opracowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji oraz wybudowanie drogi klasy GP (główną ruchu przyspieszonego). Do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Najpóźniej 10 miesięcy po zawarciu umowy wykonawca musi złożyć wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) do Wojewody Mazowieckiego.

Generalnym wykonawcą obwodnicy jest firma PUT Intercor. Zaprojektowanie i budowę trasy wyceniono na ok. 342 mln zł. Zakończenie prac ma nastąpić w II kwartale 2025 r.

 

Źródło: MI, GDDKiA

Rysunek: MI

 

Czytaj także:

Już jest dostępna obwodnica Kołbieli w ciągu drogi S17

DK91 w Łęczycy przebudowana

S7 Lubień–Naprawa z dwoma jezdniami

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.