Już jest dostępna obwodnica Kołbieli w ciągu drogi S17

17.07.2020

Na realizację tej inwestycji kierowcy czekali od lat. W lipcu 2020 r. w końcu oddano do użytkowania 15-kilometrowy odcinek S17 od Kołbieli do węzła Lubelska. Dostępna jest też obwodnica Kołbieli.

 

Od lipca 2020 kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie na obwodnicy Kołbieli w ciągu budowanej drogi S17 (ok. 8,7 km), a także odcinek obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska (ok. 15 km). Dwujezdniowa droga między Warszawą a Piaskami wydłużyła się o kolejne 24 km. Wraz z puszczeniem ruchu zlikwidowane zostało tymczasowe rondo na przecięciu DK50 z budowaną S17 i uruchomione zostały drogi dojazdowe oraz łącznice na węźle Kołbiel, którymi kierowcy mogą wjechać na drogę krajową nr 50 w kierunku Grójca i Mińska Mazowieckiego. Inwestycja na tym odcinku nie została jeszcze zakończona (lipiec 2020). Finał prac na dwóch odcinkach między węzłem Lubelska a końcem obwodnicy Kołbieli zaplanowano na IV kwartał 2020 roku.

 

Węzeł Lubelska – obwodnica Kołbieli oraz obwodnica Kołbieli

Ta część S17 to 24 kilometry drogi i 5 węzłów (Góraszka, Wiązowna, Otwock, Ostrów, Kołbiel). Całkowity koszt wszystkich prac realizowanych w ramach inwestycji to ok. 1,2 mld zł. Inwestycja jest dofinansowana ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wykonawcą jest konsorcjum firm Strabag (lider) i Strabag Infrastruktura Południe (partner).
 

 

Budowa S17 Warszawa – Lublin

W 2019 roku udostępniono do użytku pięć odcinków S17 od końca obwodnicy Kołbieli (jadąc od strony Warszawy) do węzła Kurów Zachód o łącznej długości ok. 70 km. Tym samym kierowcy mieli do dyspozycji ok. 155 km dwujezdniowej trasy do Piask. W grudniu 2019 przełożony został ruch na jedną jezdnię powstającej drogi S17 od Kołbieli do Warszawy. W maju 2020 r. wykonawca udostępnił wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 50 w Kołbieli nad jezdnią trasy S17, co znacznie usprawniło ruch w tym miejscu. Od początku lipca 2020 r. kierowcy korzystają również z nowej jezdni w okolicach węzła Góraszka.

GDDKiA

Sprawdź też:

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.