DK15 w Rożentalu w rozbudowie

14.01.2022

DK15 w Rożentalu zostanie przebudowana. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 

DK15 w Rożentalu

 

DK15 w Rożentalu będzie rozbudowana przez Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Brodnicy. Zakres prac obejmie m.in. podniesienie nośności nawierzchni do 11,5 t/oś. Skrzyżowanie DK15 z drugim (od strony Ostródy) wjazdem do Rożentala będzie przebudowane na rondo. Zlikwidowane zostanie skrzyżowanie DK15 z drogą powiatową nr 1214N (na odcinku Rożental–Grabowo). Droga powiatowa zostanie włączona do ronda nowym odcinkiem, który zostanie zrealizowany w ramach inwestycji.

Nowa DK15 w Rożentalu będzie mieć korpus drogowy o przekroju jednojezdniowym 1 x 2, a istniejące zatoki autobusowe wraz z peronami i dojściami zostaną odtworzone. Powstaną też chodniki oraz przejścia dla pieszych, a także odpowiednie oświetlenie.

 

DK15 w Rożentalu

 

Dojazd z miejscowości Rożental do DK15 możliwy jest poprzez dwa skrzyżowania, które oddalone są od siebie o zaledwie 300 m. Przy braku odpowiedniej ostrożności ze strony kierowców, na skrzyżowaniach zdarzają się kolizje z pojazdami skręcającymi do Rożentala lub włączającymi się do ruchu na drodze krajowej.

Inwestycja wpłynie na uspokojenie ruchu na długim, prostym odcinku drogi krajowej nr 15 oraz na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym miejscu.

Umowa na rozbudowę drogi krajowej nr 15 w miejscowości Rożental opiewa na kwotę 13,8 mln zł. Prace budowlane potrwają 13 miesięcy.

 

Źródło: GDDKiA

 

Przeczytaj też:

S61 Wysokie–Raczki gotowa

Rusza budowa odcinka drogi S6 Słupsk – Bobrowniki

Droga S19 w województwie lubelskim – oddano kolejne odcinki

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in