Rusza budowa odcinka drogi S6 Słupsk – Bobrowniki

29.12.2021

S6 Słupsk–węzeł Bobrowniki to ostatni odcinek S6 w województwie pomorskim skierowany do budowy. Wartość kontraktu podpisanego z wykonawcą wynosi ok. 549 mln zł.

 

S6 Słupsk Bobrowniki

Fot. GDDKiA

 

Umowa na projekt i budowę S6 Słupsk – Bobrowniki została podpisana 29 grudnia 2021 r. z konsorcjum firm NDI, NDI Sopot i Todini Central Asia. Umowa opiewa na kwotę blisko 549 mln zł.

 

Powstanie 16-kilometrowa droga ekspresowa S6 między końcem obwodnicy Słupska (węzłem w Redzikowie) a węzłem w Bobrownikach. To ostatni z siedmiu odcinków ekspresówki pomiędzy Słupskiem i Trójmiastem. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, z pasami awaryjnego postoju. Ponadto zostaną zrealizowane dwa węzły drogowe: Budy i Bobrowniki. Przy węźle Bobrowniki powstanie obwód utrzymania drogi ekspresowej. Inwestycja przewiduje również budowę miejsc obsługi podróżnych w Paprzycach.

 

S6 Słupsk Bobrowniki

 

Oprócz jezdni głównych S6 Słupsk–węzeł Bobrowniki powstanie niezbędna infrastruktura służąca bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz ochronie środowiska, m.in. przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne i systemy podczyszczające wody opadowe. Zostaną także przebudowane istniejące drogi publiczne w miejscach krzyżowania się z drogą ekspresową oraz zbudowane drogi lokalne i dojazdowe, obsługujące tereny przyległe do drogi ekspresowej.

 

Umowa obejmie również realizację mobilnego laboratorium drogowego, w którym będą badane próbki materiałów dla pięciu odcinków S6 między Słupskiem a Bożympolem Wielkim.

 

Projektowanie i budowa odcinka S6 Słupsk – węzeł Bobrowniki ma potrwać 38 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych).

 

W województwie pomorskim kończą się prace przy budowie trzech odcinków S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 42 km. W 2021 roku podpisano także umowy na kolejne odcinki trasy: cztery między Słupskiem a Bożympolem Wielkim oraz dwa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Budowa wszystkich odcinków drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim wraz z Obwodnicą Metropolii Trójmiejskiej powinna zakończyć się w 2025 r.

 

Pod koniec 2021 r. GDDKiA poinformowała też o otwarciu ofert na budowę odcinka drogi S6 od Sławna do Słupska. Odcinek o długości 22,9 km będzie omijał Sławno częściowo od strony południowej. W ramach umowy, podobnie jak w przetargu na odcinek Koszalin – Sławno, wykonawca przygotuje projekty wykonawcze, zrealizuje roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Oprócz trasy głównej powstaną cztery węzły drogowe (Sławno, Warszkowo, Września i Sycewice) oraz infrastruktura towarzysząca.

 

Źródło: MI

 

Sprawdź:

Program budowy 100 obwodnic – realizacja

Produkty budowlane

Destrukt asfaltowy nie jest odpadem

Wymiana nawierzchni drogowej

Pachnący asfalt

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.