Obwodnica Słupska w ramach drogi S6 otwarta

27.10.2010

26 października pierwsi kierowcy przejechali nową obwodnicą Słupska. Trasa ekspresowa S6 ma na tym odcinku długość 16,3 km i omija Słupsk od strony południowej.

Ze względów na prognozowany ruch droga jest zbudowana w okolicach węzłów jako dwujezdniowa, a na pozostałych odcinkach jednojezdniowa. Nasypy ziemne i obiekty inżynierskie zostały przygotowane pod drugą jezdnię. Na trasie znajdują się cztery węzły drogowe: Reblinko, Kobylnica, Głobino i Redzikowo.

 

 

Łączny koszt inwestycji wraz z przygotowaniem projektów, wykupami gruntów, robotami montażowo-budowlanymi to ok. 435 mln zł. Budowa obwodnicy rozpoczęła się w sierpniu 2008 r. Prace prowadziło wyłonione w przetargu konsorcjum spółek Strabag i Wakoz. Nadzór nad robotami sprawowała firma Arcadis. Po oddaniu obwodnicy do użytku, dotychczasowy odcinek drogi krajowej nr 6, przebiegający przez gminy Kobylnica, miasto Słupsk i gminę wiejską Słupsk, przestał być drogą krajową i stał się drogą gminną.

Oficjalne otwarcie obwodnicy Słupska odbędzie się 29 października br. o godz. 12. Wśród zaproszonych gości będzie prezydent Bronisław Komorowski, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz Lech Witecki, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.