Łódzka fabryka przy Sienkiewicza 61A przejdzie modernizację

09.11.2023

Obiekt nie jest podobny do większości łódzkich fabryk, ponieważ elewacja jest otynkowana, a nie ceglana. Zmieni się to jednak po remoncie. Wykonawca przywróci oryginalny wygląd budynku, a wnętrza zamieni w lokale użytkowe i biura.

 

 

Kompleks poindustrialnych budynków przy ul. Sienkiewicza 61A w Łodzi przejdzie gruntowną przebudowę. Wymieniona zostanie stolarka, położone zostaną nowe instalacje, wzmocnione i wymienione stropy. Fabryka będzie miała nowy dach i odrestaurowane elewacje. W wyniku podniesienia poddasza oraz rozbudowy zwiększy się powierzchnia użytkowa obiektu. Zachowane zostaną zabytkowe elementy ścian, elewacji oraz wnętrz.

 

Sienkiewicza 61A

Fot. Stan obiektu przy Sienkiewicza 61A podczas remontu

 

>>> WIMA Widzewska Manufaktura – wielofunkcyjny kompleks w Łodzi

>>> Stylowa Biała Kamienica w centrum Łodzi

>>> Zielona 6 w Łodzi. Po dwóch latach zakończył się remont zabytkowej kamienicy

 

Budynki będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Zlikwidowane zostaną progi, pojawią się odpowiedniej wielkości kabiny windowe oraz funkcjonalnie zaprojektowane sanitariaty. Po remoncie fabryki biura urzędu miasta znajdą się na czterech piętrach. Na 4. i 5. kondygnacji powstanie pięć lokali użytkowych, w tym gastronomicznych. Dolny pasaż z kawiarnią oraz zielonym tarasem widokowym połączy winda. Na parterze zostanie wydzielona przestrzeń dla dzieci, która poprzez wejście od strony ul. Piotrkowskiej 118 połączy się z mini ogródkiem o tej samej funkcji.

 

Sienkiewicza 61A

 

Budynek zostanie funkcjonalnie połączony z południowym skrzydłem budynku Sienkiewicza 63. Dzięki wyburzeniu fragmentu parteru powstanie uliczka łącząca ul. Nawrot z ul. Tuwima.

 

Wartość inwestycji to blisko 97 mln zł.

 

Sienkiewicza 61A

Wizualizacja budynku dawnej fabryki przy ul. Sienkiewicza 61A w Łodzi

 

Źródło: Urząd Miasta Łodzi

 

Polecamy również:

Ażurowa kamienica przy Piotrkowskiej w Łodzi

Łódzki Pasaż Róży po przebudowie

Rewitalizacja kamienic przy Tuwima w Łodzi

Nowy ratusz w Nowym Centrum Łodzi. WIZUALIZACJE

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.