Rewitalizacja kamienic przy Tuwima w Łodzi

26.06.2020

Zieleń na dachu i podwórkach, nowe elewacje, dobudowane piętro, większa oficyna i bezpieczny plac zabaw dla dzieci. Kończy się generalny remont kolejnych kamienic w centrum Łodzi.

 

Po remoncie w kamienicach znajdą się pracownie dla artystów, lokale dla lokalnych przedsiębiorców i mieszkania komunalne. Zadbano o stworzenie przyjaznych podwórek z zielenią (hortensjami, bluszczami, powojnikami, laurowiśnią wschodnią, różanecznikami) i ławkami.

Budynek mieszkalny przy ul. Tuwima 35 zmienił swoją dotychczasową funkcję mieszkalną na biurową. Zaplanowano w nim Punkt Pracy Socjalnej. W kamienicy nadbudowane zostało poddasze, obniżono piwnicę i zamontowano windę.
 

W jednym z budynków znajdzie się Domu Dziennego Pobytu. Dach tej kamienicy będzie zielony – z mchem i rozchodnikiem, w stropodachach zamontowane zostaną budki dla jerzyków. 
 

 

 

 

 

W kamienicy przy ulicy Tuwima 33 rozbudowano oficynę zachodnią i północną część poddasza budynku frontowego. W budynku do użytkowania oddanych zostanie jedenaście komfortowych i w pełni wyposażonych mieszkań komunalnych, a w ramach dodatkowej funkcji społecznej powstanie mieszkanie chronione dla osób z pieczy zastępczej. Na parterze do użytkowania oddane zostaną lokale dla przedsiębiorców, natomiast na poddaszu powstaną pracownie twórcze dla artystów. Na dziedzińcu wewnętrznym budynku stworzona zostanie rekreacyjna przestrzeń wypoczynkowa dla mieszkańców centrum Łodzi.
 

Wartość inwestycji przy ulicy Tuwima 33 i 35 to kwota 15 726 471,15 zł. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane BUDOMAL.

Urząd Miasta Łodzi

Zobacz też:

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in