KREO – nowy biurowiec na mapie Krakowa

06.07.2021

Biurowiec KREO w Krakowie powstanie w miejscu dawnego biurowca Elbudu i nawiązuje do niego architekturą.

 

KREO

 

KREO to połączenie dwóch słów: Kraków i kreatywność. Nowoczesny budynek biurowy jest zlokalizowany w zmieniającej się części miasta przy ulicy Wadowickiej 12.

KREO będzie się wyróżniać elegancką architekturą i nietypowymi rozwiązaniami. Powstaje w miejscu dawnego biurowca Elbudu, ale nawiązuje swoją architekturą do poprzednika. Łącznie znajdzie się w nim 24,1 tys. m² powierzchni biurowej. Najemcom udostępnione zostaną łatwe w aranżacji biura, o powierzchni piętra ponad 2,7 tys. m². Do dyspozycji wszystkich użytkowników biurowca zostanie oddany taras na dachu, z którego rozciągać się będzie widok na panoramę Krakowa. Udostępnione zostaną powierzchnie usługowe. W budynku znajdą się również: 301 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz dodatkowe 24 miejsca przed biurowcem, jak również parking dla rowerzystów z prysznicami i szafkami. Powstanie też pięć stacji do ładowania samochodów elektrycznych. KREO będzie mieć certyfikat BREEAM.

Inwestycja jest położona w dogodnej lokalizacji, która pozwala na łatwy i szybki dostęp do ścisłego centrum. Z kolei do lotniska Balice można dojechać samochodem w 25 minut.

Inwestorem biurowca jest Ghelamco, zaś generalnym wykonawcą została firma Mota-Engil Central Europe. Projekt powstał w krakowskiej pracowni architektonicznej Q-arch. Zakończenie budowy zaplanowano na 2023 r.

KREO to po budynkach Craft w Katowicach i The Bridge w Warszawie trzecia inwestycja biurowa ogłoszona przez Ghelamco w latach 2020–2021.

 

Czytaj także:

Największe biurowce w Krakowie

Ocean Office Park w Krakowie gotowy

Dom Medyków w Krakowie zostanie przebudowany na hotel i akademik

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in