Konstrukcje Budowlane 2016 – Skuteczność procesu projektowo-konstrukcyjnego

20.10.2016

25 listopada w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się III edycja ogólnopolskiej konferencji Konstrukcje Budowlane.

Tym razem spotkanie będzie miało miejsce w jednym z najbardziej spektakularnych budynków Warszawy ostatnich lat – Centrum Nauki Kopernik. W budynku zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, wykorzystano również wiele materiałów wykończeniowych, nieużywanych wcześniej w Polsce.

W tym nietuzinkowym miejscu zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania projektowe, technologiczne i materiałowe w budownictwie. Przykłady udanych realizacji oraz błędów projektowych i wykonawczych, o które prosili uczestnicy poprzednich edycji, mogą okazać się szczególnie cenną inspiracją zawodową.

 

 

W programie m.in.:

– Ugięcia w konstrukcjach żelbetowych – analiza przypadków, prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski

– Obliczanie minimalnego stopnia zbrojenia w stropach płytowo-słupowych, w stropach żebrowych i w fundamentach, prof. dr hab. inż.  Michał Knauff

– Możliwości modernizacji budynków z wielkiej płyty, dr inż. Jarosław Szulc

– Projektowanie geotechniczne według Eurokodu 7, dr inż. Tomasz Godlewski

– Nowoczesne narzędzie projektowe BIM, arch. Mateusz Turecki

– Zmiany w prawie budowlanym – praktyczne aspekty, mgr inż. Wiesław Bocheńczyk

 

Udział w konferencji to także okazja zwiedzenia Centrum Nauki Kopernik wraz z jego głównym architektem. Dr inż. Jan Kubec, uznawany za jednego z najciekawszych architektów młodego pokolenia, opowie, z jakimi problemami się borykał i jakie rozwiązania zastosował, aby budynek powstał tak blisko brzegu Wisły.

Szczegóły na www.instytutpwn.pl.

Dla czytelników 15% rabatu – podczas rejestracji proszę wpisać kod promocyjny: konstrukcje1

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in