Iluminacja fasady centrum handlowego Nowy Świat w Rzeszowie

28.01.2010

W przypadku wielkopowierzchniowych galerii handlowych, zastosowanie innowacyjnego sposobu iluminacji sprawia, że całe centrum handlowe przyciąga uwagę klientów.

Przykładem może być, pierwszy w Polsce, projekt dynamicznej, LED-owej iluminacji fasady nowego centrum handlowego „Nowy Świat” w Rzeszowie.
Na fasadzie otwartego pod koniec listopada centrum handlowego „Nowy Świat” w Rzeszowie, na długości 210 m zamontowano siatki ze stali szlachetnej o wysokości 12 m. Dzięki zainstalowaniu u dołu siatki opraw liniowych LED RGB, uzyskano efekt równomiernego oświetlenia fasady, z zachowaniem płynnego „przechodzenia” kolorów wzdłuż budynku. Dynamicznie oświetlona fasada może mienić się dowolnymi kolorami na całej szerokości. Innowacyjny sposób iluminacji fasady rzeszowskiego centrum handlowego jest unikalnym projektem tego typu w Polsce oraz jedną z pierwszych tego typu realizacji w Europie.
 
 
W projekcie iluminacji wykorzystano ponad 150 opraw Philips ColorGraze Powercore – liniowych, zmieniających kolory opraw LED do montażu na powierzchni, które zapewniają efekt równomiernego oświetlenia ścian (ang. wall-washing), jak również oświetlenie pod ostrym kątem (grazing). Dzięki technologii Powercore oprawy ColorGraze są zasilane bezpośrednio z sieci, co znacząco ułatwia ich instalację.
Do sterowania oświetleniem iluminacyjnym zastosowano zintegrowany system sterowania LED RGB na bazie Light System Manager, który przesyła sygnały sterujące w oparciu o sieć Ethernet. System ten jest wyposażony w specjalne oprogramowanie, które znacząco upraszcza konfigurację i ustawianie sekwencji dynamicznych.
Inwestorem iluminacji jest właściciel centrum handlowego – wrocławska firma Womak, a wykonawcą Elektromontaż Rzeszów.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.