Domy jutra – osiedle w Mierzynie

05.11.2010

Firmy wykonawcze stawiają przede wszystkim na nowoczesne technologie, które pozwalają budować szybko i przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Inwestorzy indywidualni kładą obecnie natomiast główny nacisk na energooszczędność budynków i niskie koszty eksploatacji. Te cechy będzie łączyć osiedle domów jednorodzinnych w Mierzynie.

Mierzyn to jedna z najatrakcyjniejszych części Szczecina. Tutaj powstaje właśnie osiedle nowoczesnych domów jednorodzinnych, w których będzie mogło zamieszkać 10 rodzin. Projekty domów stworzone zostały w taki sposób, aby zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort i swobodę gospodarowania przestrzenią. Powierzchnia użytkowa każdego budynku wynosi ponad 140 mkw. Poszczególne segmenty ulokowane są na osobnych działkach o powierzchni około 407 mkw. Domy oddane zostaną w stanie developerskim, całkowicie wykończone z zewnątrz gotowym ogrodzeniem i podjazdami. Najważniejszym wyróżnikiem osiedla jest jednak zastosowanie do jego budowy nowoczesnych, energooszczędnych technologii. Pozwalają one budować szybko, przy zachowaniu wysokich standardów jakości oraz niskich kosztów eksploatacji.

 

 

Szybką budowę osiedla w Mierzynie umożliwiło wykorzystanie przez inwestora prefabrykatów, czyli gotowych elementów budowlanych. Wśród nich główną rolę odegrał strop Dennert-DX. Jego zastosowanie pozwala zdecydowanie przyspieszyć niezwykle czasochłonne prace związane z wykonaniem stropów międzykondygnacyjnych.

Szybki montaż gotowego stropu na budowie to nie jedyna jego zaleta. Opatentowany system połączeń  sprawia, że strop posiada całkowitą zdolność przenoszenia obciążenia natychmiast po jego położeniu. Dzięki temu dalsze prace budowlane mogą być więc niezwłocznie kontynuowane po jego montażu. Ponadto, stropy są fabrycznie wyposażone we wdrążenia, które służą ułożeniu na przykład instalacji elektrycznej bez dodatkowego, czasochłonnego kucia w podłodze.

O wysokiej wydajności energetycznej domów w Mierzynie przesądza przede wszystkim zastosowanie cegieł Calimax 11 wyróżniających się szczególnymi właściwościami izolacyjnymi. Wartość współczynnika przenikania ciepła U produktu wynosi zaledwie 0,28 W/m²K. Dzięki temu ściany zbudowane przy ich użyciu nie wymagają już dodatkowego ocieplenia. Skuteczne właściwości izolacyjne cegły Calimax 11 zawdzięczają naturalnym surowcom, z których są produkowane. Są to kuleczki glińca oraz granulat Poraver wytwarzany ze szkła. Wypustowo-złączeniowy system cegieł pozwala na łatwe murowanie bez zaprawy na fudze łączącej, eliminując ponadto w ten sposób mostki cieplne, które powodują straty ciepła w budynkach.

 

Inwestor i wykonawca: T&K Invest

Zastosowane materiały do budowy osiedla: produkty firmy Dennert, w tym m.in.: stropy prefabrykowane DX, schody prefabrykowane, cegły Calimax 11, cegły na ściany działowe HBL, nadproża nośne nad oknami, belki i dźwigary.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.