CEMEX Polska dostarcza beton na budowę Terminala LNG w Świnoujściu

01.09.2021

Podczas realizacji inwestycji wykorzystane będą wymagające betony podwodne oraz beton hydrotechniczny. Generalnym wykonawcą rozbudowy obiektu jest konsorcjum firm PORR S.A. i TGE Gas Engineering GmbH.

 

Najważniejsze elementy tej należącej do GAZ-SYSTEM inwestycji, to budowa trzeciego zbiornika (pojemność około 180 tys. m3) na skroplony gaz ziemny oraz realizacja konstrukcji nowego nabrzeża dla statków do rozładunku, załadunku i bunkrowania LNG wraz z dedykowaną estakadą przesyłową.

 

CEMEX Polska ma dostarczyć beton na część lądową (onshore) oraz morską (offshore). Do rozbudowy terminala zostaną wykorzystane m.in. szczególnie wymagające betony podwodne oraz beton hydrotechniczny. Ściany zbiornika będą wykonane z betonu kriogenicznego, który jest odporny na temperatury poniżej -195 °C.

 

CEMEX Polska

 

Udział CEMEX w tej inwestycji potwierdza zaangażowanie firmy w strategię Future in Action i aktywności podejmowane na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Kluczowe inwestycje wymagają materiałów spełniających najwyższe standardy. Na potrzeby rozbudowy terminala LNG w Świnoujściu zespół technologów betonu CEMEX opracował mieszanki, które cechują się doskonałymi parametrami jakościowymi. Pozwolą one na wieloletnie bezpieczne użytkowanie powstającego obiektu – mówi Tomasz Szczepański, Senior Manager Mobile Business w CEMEX Polska.

 

Zobacz:

Budownictwo energetyczno-przemysłowe w Polsce 2021-2026. Raport

W Olsztynie powstanie nowoczesna elektrociepłownia

Nowa elektrociepłownia gazowa w Przemyślu

Produkty budowlane

Nowy kocioł w Elektrociepłowni Żerań

CBR PKN Orlen w Płocku gotowe

CEMEX: Strategia Future in Action

Udział firmy CEMEX w tym ważnym dla Polski projekcie wpisuje się w globalną strategię CEMEX dotyczącą przeciwdziałania zmianom klimatu „Future in Action”, w ramach której firma deklaruje m.in. 40-procentową redukcję emisji CO2 z prowadzonej działalności produkcyjnej do 2030 roku (w porównaniu z poziomem emisji z 1990 roku). W 2021 roku firma zadeklarowała o 5 lat szybsze osiągnięcie wcześniej ustanowionego celu 35-procentowej redukcji, tj. już w 2025 roku.

 

W Europie CEMEX może poszczycić się osiągnięciem 35-procentowej redukcji emisji CO2 już w 2020 roku, dlatego europejskie zakłady przyjęły cel zmniejszenia emisji  aż o 55 procent do 2030 roku, nawiązując w ten sposób do nowej strategii Unii Europejskiej w zakresie redukcji emisji CO2.

 

CEMEX Polska

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.