Nowa elektrociepłownia gazowa w Przemyślu

03.08.2020

11 megawatów energii cieplnej i 5 megawatów energii elektrycznej to parametry nowej elektrociepłowni gazowej, która powstanie w Przemyślu. Za jej budowę odpowiada PGNiG Termika SA.

 

Nowa elektrociepłownia zasilana gazem będzie produkować ciepło na potrzeby miejskiego systemu ciepłowniczego i jednocześnie wytwarzać energię elektryczną. Będzie działać obok już istniejącej Ciepłowni Zasanie, która jest opalana węglem.


 

Latem, gdy zapotrzebowanie na ciepło jest mniejsze, energia będzie wytwarzana wyłącznie w jednostce gazowej. Pozwoli to na poprawę jakości powietrza w Przemyślu dzięki znacznemu zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych każdego roku. Inwestycja zapewni również poprawę bezpieczeństwa energetycznego miasta i lepsze dostosowanie przemyskich źródeł energii do coraz bardziej zaostrzających się wymogów ochrony środowiska.

Koszt inwestycji wynosi 29,4 miliona złotych, z czego 5,6 miliona złotych to dofinansowanie ze środków unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko. Jej zakończenie jest planowane na lipiec 2021 roku.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Zobacz:

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in