RIWAL otwiera we Wrocławiu Centrum Szkoleniowe IPAF

03.08.2020

RIWAL to międzynarodowe przedsiębiorstwo specjalizujące się w wynajmie, sprzedaży i serwisie podestów ruchomych, ładowarek teleskopowych i wózków widłowych. Firma prowadzi też szkolenia dla operatorów. Od lipca 2020 r. zaczęło działać trzecie w Polsce Certyfikowane Centrum Szkoleniowe IPAF.

IPAF – International Powered Access Federation to międzynarodowe stowarzyszenie działające międzynarodowo. W certyfikowanych przez IPAF centrach szkoleniowych zlokalizowanych w różnych krajach operatorzy mogą uzyskać uprawnienia do obsługi podestów ruchomych w postaci licencji PAL.
 

Licencje PAL są honorowane w wielu krajach Europy i świata, więc ich posiadacze nie muszą okazywać
innych – regionalnych uprawnień, aby pracować na podnośnikach nożycowych czy koszowych. Raz odbyte szkolenie i zdany egzamin pozwalają na obsługę podestów ruchomych różnych typów przez 5 lat.

Uprawnienia IPAF (International Powered Access Federation) pozwalają na pracę na podestach ruchomych
w ponad 40 krajach na całym świecie w zakresie:

  • PAL 3a – uprawnienia do obsługi podestów ruchomych przejezdnych nożycowych,
  • PAL 3b – uprawnienia do obsługi podestów ruchomych przejezdnych przegubowych i teleskopowych,
  • PAL 1a – uprawnienia do obsługi podestów stacjonarnych z podporami,
  • PAL 1b – uprawnienia do obsługi podestów na samochodach i montowanych na przyczepach.

Dzięki inicjatywnie RIWAL uprawnienia IPAF można uzyskać również w Polsce podczas szkolenia i egzaminu odbywającego się w języku polskim.

Do 2020 r. na terenie Polski funkcjonowały dwa Certyfikowane Centra Szkoleniowe IPAF – w Łodzi przy ul. Rokicińskiej 156A i w Zabrzu przy ulicy Handlowej 10. W lipcu 2020 r. RIWAL oddał do dyspozycji klientów  trzecie centrum IPAF zlokalizowane w oddziale we Wrocławiu, przy ulicy Brodzkiej 10A.

 

Czterech certyfikowanych trenerów IPAF oraz trzy centra szkoleniowe umożliwiają szkolenia IPAF dla osób, które zamierzają pracować z użyciem podestów ruchomych za granicą. Szkolenia odbywają się w niewielkich grupach. Na życzenie, część teoretyczna może być przeprowadzona w wygodnej formie online. Szkolenie praktyczne i egzamin odbywają się w centrach szkoleniowych w dogodnych dla uczestników terminach.

 

Aby zapisać się na szkolenie IPAF w RIWAL wystarczy skontaktować się z działem szkoleń.
Więcej informacji: +48 781 800 870, szkolenia@riwal.com

Zobacz też:

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.