Bulwary Praskie w Warszawie – I etap w budowie

13.04.2021

Osiedle Bulwary Praskie powstaje tuż nad Wisłą w Warszawie. Rozpoczyna się realizacja 4 budynków ze 179 mieszkaniami.

 

Bulwary Praskie

 

Bulwary Praskie wybuduje FB Antczak. To kolejny projekt realizowany przez firmę we współpracy z Grupą Mennica Polska. Kontrakt obejmuje cztery budynki wielorodzinne o łącznej powierzchni użytkowej blisko 12,3 tys. m², z garażami podziemnymi oraz infrastrukturą towarzyszącą. Jest to część realizowanego przez Grupę Mennica Polska osiedla Bulwary Praskie. I etap obejmie docelowo budowę 460 mieszkań w sześciu budynkach wielorodzinnych.

Osiedle jest zlokalizowane nad Wisłą. Dynamiczna, kaskadowa architektura będzie współgrać z malowniczym krajobrazem, w tym z cennym przyrodniczo obszarem Natura 2000. Między budynkami znajdą się ciągi piesze, alejki z fontannami, placami zabaw i miejscami do ćwiczeń, a także liczne tereny zielone i spacerowe, prowadzące do otwartych miejsc widokowych na Wisłę i panoramę miasta. W ramach zielonych rozwiązań deweloper zaplanował nawierzchnię dachów w częściach nieużytkowych jako warstwę wegetacyjną, stanowiąca 50% powierzchni biologicznie czynnej.

 

Bulwary Praskie

 

Osiedle powstaje blisko obu linii metra, czyli stacji Dworzec Gdański i Dworzec Wileński, co zapewnia szybką komunikację z pozostałymi częściami Warszawy, a także blisko przystanku kolei miejskiej Warszawa Toruńska.

Inwestorem jest Mennica Polska S.A. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oraz przekazanie obiektów inwestorowi planowane jest w IV kwartale 2022 r.

 

Czytaj także: Wileńska Express w Warszawie gotowa

Forêt w Warszawie – mieszkania wśród drzew

Ursus Nova – mieszkania na warszawskim Ursusie

 

Sprawdź także produkty.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in