Betonowe bariery na drogach znacznie poprawiają bezpieczeństwo

16.12.2010

O blisko 3/4 spadła liczba śmiertelnych wypadków drogowych w Wielkiej Brytanii po wprowadzeniu betonowych barier ochronnych na drogach.

Przedstawiciel  Brytyjskiego Stowarzyszenia Producentów i Użytkowników Betonu „Britpave” podał taką informację podczas niedawnej branżowej konferencji w Krakowie. Betonowe bariery są także coraz popularniejsze w innych krajach Europy.

Ochronne bariery betonowe są nowoczesnymi urządzeniami zwiększającymi bezpieczeństwo ruchu drogowego.  Mogą być stałe lub przestawne, dzielą się na środkowe – do rozdzielania pasów jezdni, celem zabezpieczenia przed zderzeniami pojazdów, oraz skrajne –  osłony przy podporach i przyczółkach wiaduktów, wjazdach do tuneli. na krawędziach mostów. Bariery betonowe skrajne mogą także zabezpieczać krawędź drogi.

Źródło: wnp.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.