Apartamenty na Wzgórzach – nowe mieszkania pod Krakowem

25.10.2023

Apartamenty na Wzgórzach w Zawadzie to osiedle, które wyróżniać się będzie rozwiązaniami przyjaznymi środowisku, technologią szkieletowa, a także prywatnym lasem.

 

Apartamenty na Wzgórzach

 

Apartamenty na Wzgórzach znajdują się nieopodal Myślenic, w malowniczej okolicy Pogórza Wielickiego. Osiedle realizowane jest w duchu slow life. To pierwsza inwestycja J.W. Construction w Małopolsce.

Miejscowość Zawada zlokalizowana jest na pograniczu dwóch krain: Pogórza Wielickiego i Beskidu Makowskiego, a w pobliżu znajduje się również zbiornik retencyjny – Jezioro Dobczyckie.

– Pod zabudowę przeznaczono mniej niż połowę z 30 ha powierzchni, na której znajduje się inwestycja. Oznacza to niskie nasycenie zabudowy i zapewnienie mieszkańcom dostępu do licznych terenów zielonych, w tym prywatnego, blisko 8-hektarowego parku leśnego – mówi Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Apartamenty na Wzgórzach wyróżnia zastosowana podczas budowy technologia szkieletowa oraz ekologiczne rozwiązania, które zapewnią mieszkańcom niższe rachunki za ogrzewanie, ciepłą wodę i oświetlenie – pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe, rekuperacja i panele fotowoltaiczne.

 

Apartamenty na Wzgórzach

 

Apartamenty na Wzgórzach budowane są z drewnianych prefabrykatów powstających w fabryce J.W. Construction w Tłuszczu. Wykorzystane do budowy materiały nie mają szkodliwego wpływu na zdrowie. Ponadto konstrukcje drewniane pochłaniają dwutlenek węgla i działają jako izolator akustyczny.

– Oszczędność energii przy produkcji prefabrykatów, transporcie i montażu sprawia, że domy i budynki wielorodzinne są znacznie mniejszym obciążeniem dla środowiska naturalnego niż te wybudowane w technologii tradycyjnej. Dodatkowo lekka, drewniana konstrukcja nie wymaga charakterystycznych dla technologii tradycyjnej mocnych fundamentów i gigantycznych zbrojeń, dzięki czemu stan surowy zamknięty osiąga się w zaledwie kilka tygodni – podkreśla Małgorzata Ostrowska.

Pierwszy etap osiedla w Zawadzie to 9 trzypiętrowych budynków, w których znajdą się 162 mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 25,13 m². Na terenie inwestycji zaplanowano miejsca parkingowe zewnętrzne, kort tenisowy, teren rekreacyjny z grilowiskiem oraz ścieżki spacerowo-biegowe. Powstaną tu także lokale handlowo-usługowe.

Pierwszy etap inwestycji dobiega końca, a lokale mieszkalne w 3 z 9 budynków zostaną wykończone pod klucz.

 

Źródło: J.W. Construction

 

Przeczytaj też:

Hemma Orawska – nowy budynek w Krakowie

Grzegórzecka 77 w Krakowie w VII etapie

Racławicka 58 w Krakowie – nowe mieszkania na wynajem

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in