Aleje Praskie – nowe osiedle w Warszawie

06.09.2021

Aleje Praskie to wieloetapowe osiedle, które powstanie na warszawskiej Pradze.

 

Aleje Praskie

 

Osiedle Aleje Praskie będzie zlokalizowane przy ulicy Podskarbińskiej, na granicy Grochowa i Kamionka. W pierwszych sześciu etapach powstanie w sumie blisko 1200 lokali od 1- do 5-pokojowych. W 4- i 6-piętrowych budynkach o subtelnej architekturze zaplanowano budowę mieszkań o funkcjonalnych rozkładach i zróżnicowanej powierzchni. Do wszystkich lokali będą przynależeć balkony, duże tarasy lub ogródki. Projekt uwzględnia liczne ekologiczne rozwiązania. Mieszkańcy będą mieli również do dyspozycji miejsca w garażu z możliwością dostosowania ich do ładowania pojazdów elektrycznych. W parterowych kondygnacjach budynków znajdą się także powierzchnie usługowe. Ruch kołowy ma być ograniczony do minimum. Powstaną alejki spacerowe, tężnia solankowa, plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Centralnym punktem osiedla będzie plac z miejscem na kawiarnie i restauracje.

Osiedle zlokalizowane będzie w prężnie rozwijającej się okolicy, z bogatą infrastrukturą komunikacyjną, usługową i edukacyjną. Bliskość ważnych węzłów drogowych, takich ul. Grochowska, ul. Targowa, Al. Waszyngtona czy Al. Stanów Zjednoczonych pozwala na sprawny dojazd do centrum miasta i jego pozostałych rejonów. Do dyspozycji są również liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, a w przyszłości także II linia metra – stacja Mińska.

Aleje Praskie mają zostać wprowadzone do sprzedaży jeszcze we wrześniu 2021 roku.

Projekt będzie realizowany zgodnie ze strategią dewelopera – Develii ogłoszoną na lata 2021–2025, która zakłada budowę ekologicznych osiedli z licznymi udogodnieniami.

 

Czytaj także:

Złota Oksza – nowe osiedle na warszawskim Ursusie

YIT – fiński deweloper wybuduje w Warszawie ponad 1000 lokali pod wynajem

Osiedle Latte na Bielanach w Warszawie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.