Fabryka wełny mineralnej w Wykrotach. Oficjalne otwarcie

07.09.2021

15 września 2021 to data oficjalnego otwarcia fabryki wełny mineralnej TECHNONICOL w Wykrotach. Wydarzenie jest dobrą okazją do rozmowy o tym, jak produkować oraz budować mądrze, bezpiecznie i ekologicznie, czyli jak budować optymalnie.

 

Rejestracja i szczegóły dotyczące wydarzenia są dostępne na stronie www.sztukaoptymalnegobudownictwa.pl


TN International to producent wysokiej jakości materiałów izolacyjnych, który zapewnia kompleksową ochronę konstrukcji – od fundamentu aż po dach.
Od 1992 roku, najpierw jako TECHNONICOL, następnie jako TN International, oferuje w pełni kompatybilne systemy wykorzystywane do budowy domów jedno- i wielorodzinnych, zakładów przemysłowych, mostów i budynków użyteczności publicznej.

Dzięki 56 zakładom produkcyjnych w 7 krajach i obecności produktów w 117 krajach, firma poprawia bezpieczeństwo i jakość życia milionów ludzi na całym świecie.
Na polskim rynku marka TECHNONICOL jest obecna od ponad 15 lat.
W kwietniu 2021 firma rozpoczęła produkcję w Polsce. Fabryka wełny mineralnej w Wykrotach (województwo dolnośląskie) to pierwszy zakład firmy w Polsce i jedna z największych inwestycji w historii spółki.

Fabryka, zbudowana na terenie o powierzchni 20 hektarów w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości, planuje produkcję na poziomie 90 000 ton wełny mineralnej rocznie.

Nowy zakład w Wykrotach na Dolnym Śląsku dostarcza pełną gamę asortymentu –  zarówno produkty ogólnobudowlane do izolacji poddaszy czy ścian działowych, jak i wełny do elewacji wentylowanych, ocieplanych metodą ETICS czy izolacji dachów płaskich.

 

Fabryka wełny mineralnej

 

Misją firmy jest zapewnienie maksymalnej ochrony środowiska naturalnego,

Fabryka w Wykrotach jest w pełni samowystarczalna i bezodpadowa. Powstałe odpady są przetwarzane i wykorzystywane w dalszej produkcji, np. pył z formatowania płyt czy formacji włóknistych z rozwłókniarki jest wykorzystywany do produkcji brykietów.
Wydajność brykieciarni wynosi 180 ton na dobę.
Stosowane są także systemy dopalania gazów oraz liczne filtry, aby wyemitować jedynie minimalne ilości zanieczyszczeń.

Fabryka wełny mineralnej w Wykrotach zatrudnia 167 pracowników, którzy dbają o najwyższą jakość materiałów budowlanych zarówno dla polskich, jak i zagranicznych klientów w Czechach, Niemczech, Austrii oraz Słowacji.

 

TECHNONICOL

 

Sprawdź:

Produkty budowlane

Ocieplenie dachu i poddasza wełną mineralną

Wełna mineralna i jej odporność na wodę

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.