Złota Oksza – nowe osiedle na warszawskim Ursusie

19.07.2021

Złota Oksza na Ursusie to pięcioklatkowy budynek, w którym znajdzie się łącznie 280 mieszkań o zróżnicowanych metrażach.

 

Złota Oksza

 

Inwestycja mieszkaniowa Złota Oksza zlokalizowana przy ulicy Zagłoby w warszawskim Ursusie trafiła do przedsprzedaży na początku lipca.

Złota Oksza to jeden pięcioklatkowy budynek liczący od 5 do 12 kondygnacji. Znajdzie się w nim 280 mieszkań o powierzchni od 27 do 102 m². W ofercie dewelopera będą lokale od jedno- do pięciopokojowych. Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony, a lokale na 5. piętrze wyposażone zostaną w przestronne tarasy. Pięć mieszkań na ostatniej piętrze będzie miało tarasy na dachu z widokiem na panoramę miasta. Mieszkania będą ustawne i funkcjonalne, z możliwością dowolnej aranżacji. Wysokość pomieszczeń to minimum 2,7 m, co pozytywnie wpłynie na ich właściwe oświetlenie. W budynku znajdą się także dwupoziomowa hala garażowa oraz komórki lokatorskie.

Architektura niższej części obiektu komponuje się z okoliczną zabudową, jednak całość projektu ma swój własny, indywidualny charakter. Przewagę bieli w górnej części budynku przełamią ciemniejsze, ceglane barwy u dołu. Charakterystycznym elementem łączącym wszystkie części inwestycji są wnętrza loggi w eleganckich, jasnobeżowych odcieniach.

 

Złota Oksza

 

Na dziedzińcu osiedla Złota Oksza zaaranżowano także teren rekreacyjny z placem zabaw dla dzieci, ogrodzony gęstą roślinnością. Na parterze budynku znajdą się lokale użytkowe. Osiedle zaplanowane zostało jako nieogrodzone.

Nazwa nowego osiedla – Złota Oksza nawiązuje bezpośrednio do herbu dzielnicy, który przedstawia niedźwiedzia brunatnego trzymającego złotą okszę – symbol sprawiedliwości, obrony i niezłomnej woli. Złota Oksza występuję także w herbie rodu Czechowskich, niegdyś właścicieli wsi Czechowice. Od XVI w. była to jedna z trzech aglomeracji wiejskich występujących na terenie dzisiejszego Ursusa, obok Skoroszy i Szamot. W 1952 r. z kolei Czechowice, Skorosze, Szamoty, Gołąbki i Grabkowo zostały połączone w jedno miasto o nazwie Czechowice, któremu dwa lata później, zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów, zmieniono nazwę na Ursus.

 

Złota Oksza

 

W niedalekiej odległości od osiedla znajduje się stacja PKP Ursus Niedźwiadek oraz południowa obwodnica Warszawy.

Start budowy zaplanowano na IV kwartał 2021 r., a termin zakończenia przewidziano na III kwartał 2023 r. Inwestorem jest Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Ursus” w Warszawie. Wykonawcą jest firma Profbud. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia „OPA Architekci”.

 

Przeczytaj też:

YIT – fiński deweloper wybuduje w Warszawie ponad 1000 lokali pod wynajem

Osiedle Latte na Bielanach w Warszawie

Aparté Mokotów w Warszawie – ruszyła sprzedaż mieszkań

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.