Aleja Lotników 15 – nowe osiedle w Warszawie

09.08.2022

Na warszawskim Służewcu rozpoczyna się budowa inwestycji mieszkaniowej Aleja Lotników 15. W sześciopiętrowym budynku znajdzie się 35 lokali.

 

Aleja Lotników 15

 

Osiedle Aleja Lotników 15 w Warszawie jest realizowane przez spółkę generalnego wykonawstwa Totalbud SA na mocy kontraktu zawartego ze stołeczną Spółdzielnią Mieszkaniową „Służewiec”.

Budynek mieszkalny wielorodzinny Aleja Lotników 15 będzie posadowiony na płycie fundamentowej o zmiennej grubości od 37 do 71 cm z lokalnymi pogrubieniami pod słupami i trzonami od 55 do 80 cm. Projekt obejmuje sześć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną z garażem na 41 miejsc postojowych. W inwestycji tej znajdzie się 35 mieszkań. Powierzchnia zabudowy wyniesie 738 m³, natomiast powierzchnia użytkowa mieszkań – 2164 m². Wejście do budynku zaplanowano od strony elewacji północnej, czyli od Alei Lotników. Łącznie inwestycję tę zaprojektowano dla 95 mieszkańców. Oprócz garażu podziemnego obiekt będzie miał także 8 zewnętrznych miejsc parkingowych. Kontrakt z inwestorem obejmuje kompleksowe zagospodarowanie terenu inwestycji o powierzchni 3370 m².

Parter budynku zaprojektowano z przeznaczeniem na działalność usługową lub handlową. Znajdzie się tam lokal o powierzchni 317 m² wraz z zapleczem o powierzchni 136 m². Parter jest zaakcentowany zwiększeniem ilości przeszkleń i zmianą układu otworów w elewacji północnej. Na każdym piętrze znajdzie się 7 mieszkań. 20 mieszkań będzie miało powierzchnię poniżej 60 m², a 15 – powyżej 60 m². 20 mieszkań będzie lokalami typu M2, 5 mieszkań to lokale M3, a 10 – typu M4. Zróżnicowana będzie wysokość mieszkań – na kondygnacjach od +2 do +5 będzie to 2,76 m, natomiast na kondygnacji +6 znajdą się lokale o wysokości 2,78 m.

Wszystkie mieszkania na osiedlu Aleja Lotników 15 będą mieć loggie, okna balkonowe i portefenetry. Wnęki i loggie będą ozdobione płytkami klinkierowymi o wydłużonych proporcjach. Bryła budynku ma uskokową formę, gabarytami nawiązującą do charakteru otaczającej zabudowy. Urozmaicona jest też zróżnicowaną tektoniką otworów. W elewacji zaprojektowane są one naprzemiennie – są to głębokie wnęki loggii, blendy i elementy ażurowe.

Obiekt zaprojektowała pracownia 4am Architekci. Inwestycja objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Służewca Wschodniego.

 

Czytaj także:

Osiedle Goslove powstaje na warszawskim Gocławiu

Apartamenty Kierbedzia 4 w Warszawie

Wiślany Mokotów – ruszyła budowa VII etapu

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.