Rohlig Suus Logistics z magazynem w Bydgoszczy

09.08.2022

Rohlig Suus Logistics uruchomił nowy magazyn w Bydgoszczy, zwiększając dwukrotnie swoją dotychczasową zdolność operacyjną w regionie. Obiekt ma ponad 12 tys. m² powierzchni.

 

Rohlig Suus Logistics

 

Nowy magazyn operatora logistycznego Rohlig Suus Logistics o powierzchni 12,6 tys. m² składa się z trzech modułów: części logistycznej, terminala przeładunkowego oraz rozbudowanej przestrzeni administracyjnej o wielkości prawie 1 tys. m². Przestrzeń administracyjna została zaaranżowana według najnowszego standardu operatora logistycznego.

Firma podjęła kroki mające na celu uzyskanie certyfikacji BREEAM. W obiekcie znajduje się m.in. instalacja fotowoltaiczna, gniazda do ładowania elektrycznych samochodów osobowych, oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania (DALI), a także sieć świetlików dachowych. Dodatkowo w magazynie zamontowano system monitorowania ugięcia dachu oraz elewację odbijającą promienie słoneczne.

 

Rohlig Suus Logistics

 

– W Bydgoszczy stawiamy przede wszystkim na logistykę kontraktową, transport drobnicowy oraz całopojazdowy (krajowy i międzynarodowy), a także obsługę przesyłek niestandardowych dla e-commerce. Nowy magazyn będzie obsługiwał firmy m.in. z branży elektronicznej i tworzyw sztucznych. Liczymy również na współpracę z rosnącymi w regionie przedsiębiorstwami z branży agro, budowlanej czy meblarskiej. Co istotne, myśląc o obecnych potrzebach kierowców, dużo uwagi w tym oddziale poświęcamy tzw. korytarzowaniu, czyli optymalnemu planowaniu trasy. Dzięki temu kierowcy obsługujący trasy krajowe i międzynarodowe mogą wybierać korytarze, po których chcą jeździć i wracać do domu nawet co dwa dni – mówi Jarosław Sala, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Bydgoszczy.

 

Rohlig Suus Logistics jest jednym z największych operatorów logistycznych w Europie Centralnej. Firma specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i intermodalny. Firma zatrudnia ponad 2000 osób w ponad 30 oddziałach w 7 krajach oraz zarządza blisko 300 tys. m² powierzchni magazynowej.

 

Przeczytaj też:

DPD Polska z nowym BTS w Bolesławcu

Inwestycje ERKADO w Radomiu i Gościeradowie

Panattoni Park Kraków North – nowy kompleks magazynowo-produkcyjny

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in