Inwestycje ERKADO w Radomiu i Gościeradowie

25.05.2022

Najnowsze inwestycje ERKADO to fabryka w Radomiu oraz hala produkcyjno-magazynowa i nowoczesna linia technologiczna w Gościeradowie.

 

Inwestycje ERKADO

 

Inwestycje ERKADO, polskiego producenta drzwi, w najbliższych latach wyniosą blisko 200 mln zł. Składa się na nie budowa hali produkcyjno-magazynowej i nowoczesnej linii technologicznej w Gościeradowie oraz fabryki w Radomiu. Ich realizacja przełoży się na zwiększenie mocy produkcyjnych, optymalizację procesów i skrócenie czasu produkcji oraz dywersyfikację oferty. Obecnie firma prowadzi swoją działalność w trzech lokalizacjach: Gościeradowie, Chwałowicach oraz w Radomiu, wytwarzając 80 000 skrzydeł drzwiowych miesięcznie.

W 2021 r. firma rozbudowała istniejący w Gościeradowie, w województwie lubelskim, park maszynowy do produkcji drzwi wewnętrznych oraz zakupiła nowoczesne linie technologiczne. Następnie wybudowała halę produkcyjno-magazynową z zapleczem biurowo-administracyjnym o powierzchni 10 tys. m² oraz instalację linii technologicznej do produkcji drzwi stalowych. Łącznie powierzchnia nowych obiektów wynosi 55 000 m². Nakłady inwestycyjne to w sumie 89 mln zł.

Inwestycje ERKADO w Radomiu to z kolei kupno hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 11 000 m² oraz montaż linii do produkcji drzwi ramiakowych. Drugim etapem realizacji jest budowa nowej hali magazynowej o powierzchni 5000 m². ERKADO uruchomiło produkcję w Radomiu w I kwartale 2022 r. i obecnie wykorzystuje 80% mocy produkcyjnej zakładu. Nakłady inwestycyjne wyniosły ponad 41 mln zł.

W ostatnich latach firma przeznaczyła na rozwój 130 mln zł, a w latach 2022–2025 wyda na projekty 65 mln zł. ERKADO w procesach produkcyjnych koncentruje się na optymalizacji wykorzystania surowców. Takie podejście pozwala na optymalizację produkcji i ograniczenie ilości odpadów. Natomiast te, które powstają w procesie wytwarzania, jak szkło, aluminium czy stal, są segregowane i poddawane recyklingowi. Posiada też Certyfikat FSC potwierdzający, że drewno jest pozyskiwane bez naruszenia bogactwa biologicznego i struktury lasów.

 

Czytaj także:

Panattoni Park Kraków North – nowy kompleks magazynowo-produkcyjny

Zakład Sokołów S.A. po rozbudowie

Polfa Tarchomin buduje fabrykę form jałowych i leków onklogicznych

 

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in