Panattoni Park Kraków North – nowy kompleks magazynowo-produkcyjny

29.04.2022

Panattoni Park Kraków North to kolejny park inwestora w regionie Krakowa. Blisko połowę z 55 000 m² zajmie globalny producent opakowań.

 

Panattoni Park Kraków North

 

Panattoni realizuje kolejny kompleks w regionie stolicy Małopolski – Panattoni Park Kraków North. Utworzą go dwa budynki o łącznej powierzchni 55 000 m². Park przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent, m.in. dzięki zastosowanym rozwiązaniom z zakresu energooszczędności czy wellbeingu. Nowoczesna powierzchnia zostanie przygotowana pod potencjalną działalność przedstawicieli różnych branż i sektorów, w tym logistyki, automotive czy FMCG. Odpowiednie zaprojektowanie obiektów pozwoli na dostosowanie ich do procesów magazynowania, produkcji i logistyki żywności.

Panattoni Park Kraków North ma już pierwszego najemcę. Jest nim Trivium Packaging – producent opakowań metalowych, który z początkiem 2023 r. przeniesie tu istniejącą produkcję opakowań chemicznych na wynajętą powierzchnię 21 000m².

Kompleks magazynowo-produkcyjny cechuje dogodne położenie. Powstaje on w pobliżu trasy europejskiej E77. Ponadto w promieniu niecałych 100 km znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze – Kraków-Balice oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Dla działalności na terenie Polski kluczowa jest bliskość drogi ekspresowej S7, która docelowo biec będzie z Gdańska niemalże do południowej granicy, a także drogi krajowej nr 44 łączącej Kraków z m.in. Śląskiem.

Panattoni zbliża się do 200 000 m² dostarczonych w regionie Krakowa. W 2021 r. deweloper ukończył Panattoni Park Kraków East II o powierzchni 20 000 m².

 

Czytaj także:

BIK Park Wrocław – II etap w budowie

Park Warsaw West X w Błoniu – rusza budowa

MDC² Park Łódź South powstanie w Głuchowie

 

Zobacz też: Produkty

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in