BIK Park Wrocław – II etap w budowie

12.01.2022

BIK Park Wrocław w Nowej Wsi Wrocławskiej wszedł w kolejny etap budowy, w którym powstanie 22 500 m² powierzchni magazynowej na wynajem.

 

BIK Park Wrocław

 

BIK Park Wrocław to inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych zlokalizowana w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 przy węźle Pietrzykowice. W ramach uruchomionego projektu obiekt składać się będzie z modułów, których wielkość będzie można elastycznie dopasować do potrzeb najemców.

W ramach centrum logistycznego wybudowana zostanie nowa hala magazynowa o powierzchni najmu liczącej 22 500 m².

W ramach zrealizowanego w 2020 roku pierwszego etapu budowy powstało 25 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej, która jest obecnie w całości skomercjalizowana. Po zakończeniu prac budowlanych docelowa powierzchnia magazynowa oraz biurowa BIK Park Wrocław wyniesie 47 500 m². Centrum logistyczne położone jest na gruncie o powierzchni 11,7 ha.

– Inwestycja oferować będzie wysoki standard. Konstrukcja hali przystosowana zostanie pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Podobnie jak w pierwszym etapie zastosowane zostaną innowacyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkowania oraz zapewniające ochronę środowiska naturalnego – powiedział Krzysztof Mucha, Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Atlas Ward. Zakończenie budowy i oddanie nowego obiektu do użytkowania planowane jest w III kwartale 2022 r.

 

BIK zarządza aktualnie czterema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II, BIK Park Sosnowiec II oraz BIK Park Wrocław I.

 

Przeczytaj też:

Park Warsaw West X w Błoniu – rusza budowa

Panattoni Park Bolesławiec – rusza budowa

MDC² Park Łódź South powstanie w Głuchowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in