Zakład Sokołów S.A. po rozbudowie

06.04.2022

Zakład Sokołów S.A. w Osiu został rozbudowany i zmodernizowany. Po przebudowie powierzchnia całkowita hali wynosi ponad 7 tys. m².

 

Zakład Sokołów

 

Zakład Sokołów S.A. zyskał nowy budynek produkcyjno-magazynowy w Osiu w województwie kujawsko-pomorskim. Za realizację odpowiedzialna była firma Dekpol Budownictwo.

Zakład Sokołów S.A. był rozbudowywany i modernizowany przez 14 miesięcy. Prace objęły m.in. kompleksowe wzniesienie budynku w konstrukcji prefabrykowanej żelbetowej, wykonanie instalacji elektrycznej i teleinformatycznej oraz wentylacji: mechanicznej, wodnej, kanalizacyjnej, ciepła technologicznego, chłodu, wody technologicznej i sprężonego powietrza.

Po przebudowie powierzchnia całkowita hali wynosi ponad 7 tys. m². Budynek wraz z konstrukcją chłodniczą osiągnął wysokość 18 m i jest najwyższym obiektem w okolicy.

W okresie ostatnich trzech lat Sokołów realizował w Osiu równolegle kilka inwestycji. Największą i najważniejszą z nich okazała się wspomniana rozbudowa zakładu. Realizacja tego kluczowego projektu miała na celu przede wszystkim powiększenie istniejącej przestrzeni spedycyjnej w relatywnie krótkim czasie.

 

Zakład Sokołów

 

– Oddział w Osiu to ważna lokalizacja w łańcuchu dostaw i najdalej wysunięty na północ zakład Grupy Sokołów. Zadanie, którego się podjęliśmy było dosyć złożone. Prowadziliśmy tę inwestycję w firmie, która cały czas funkcjonowała, a wykonanie projektu było mocno ograniczone czasowo. Wymagało to od nas wszystkich dużej sprawności i spełnienia szczególnych norm i standardów bezpieczeństwa. Obiekt jest nowoczesny i bardzo bezpieczny. Zastosowane rozwiązania w wielu zakresach przewyższają normy dla tego typu obiektów w Polsce i są wynikiem wewnętrznej polityki bezpieczeństwa i jakości Danish Crown – mówi Dariusz Soszyński, dyrektor Zakładu Sokołów S.A. w Osiu.

 

Przeczytaj też:

Polfa Tarchomin buduje fabrykę form jałowych i leków onklogicznych

PepsiCo z nową fabryką w Środzie Śląskiej

Fabryka Michelin w Olsztynie w rozbudowie

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in