DPD Polska z nowym BTS w Bolesławcu

07.07.2022

DPD Polska będzie mieć nowy obiekt magazynowo-biurowy o powierzchni 2500 m². Budynek będzie spełniał wymogi ESG.

 

DPD Polska

 

Firma kurierska DPD Polska Sp. z o.o. rozpoczęła w Bolesławcu budowę obiektu typu BTS (Build To Suit). Powstanie łącznie 2500 m² nowoczesnej powierzchni typu cross-dock. Inwestycję realizuje firma PROPCO. Jest to pierwszy projekt realizowany dla DPD Polska w ramach programu deweloperskiego regionalnych małoformatowych obiektów logistyki ostatniej mili.

Nowy obiekt magazynowo-biurowy zlokalizowany jest bezpośrednio przy drodze krajowej nr 94 w zachodniej części Bolesławca, na działce przy ulicy gen. Fieldorfa „Nila”. Będzie przystosowany dla potrzeb logistyki ostatniej mili i obsługującej stale rozwijający się sektor e-commerce. Obiekt, poza halą cross dock, będzie miał w pełni wykończoną powierzchnią biurową oraz indywidualny parking wraz z placami manewrowymi typowymi dla tego rodzaju operacji.

Celem PROPCO jest wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju w realizowanych przez siebie inwestycjach, w tym stosowania różnego rodzaju proekologicznych rozwiązań i innowacji. Zgodnie z tą strategią budynek w Bolesławcu będzie spełniał wymogi ESG. Obiekt DPD Polska zostanie wyposażony w infrastrukturę dla samochodów elektrycznych, docelowo zostaną w nim zamontowane także odnawialne źródła energii, m.in. panele solarne oraz elektrownia wiatrowa.

Budowa BTS-u już się rozpoczęła, natomiast przekazanie powierzchni do użytkowania najemcy zaplanowano na przełom 2022 i 2023 r.

 

PROPCO jest deweloperem nieruchomości realizowanych w ramach programu regionalnych małoformatowych obiektów typu cross-dock między innymi dla DPD Polska. Poza dostarczaniem budynków przeznaczonych dla firm kurierskich i logistycznych w ramach formatu Last Mile Logistics (LML) PROPCO koncentruje się na realizacji multifunkcjonalnych nieruchomości komercyjnych w ramach autorskiego programu budowy małych modułów biznesowych Small Business Units (SBU) oraz większych budynków magazynowo produkcyjnych typu BTS (Build To Suit) czy BTO (Build To Own) zarówno dla klientów krajowych jak i międzynarodowych we współpracy z prywatnymi i instytucjonalnymi inwestorami kapitałowymi.

 

Czytaj także:

Panattoni Park Kraków North – nowy kompleks magazynowo-produkcyjny

BIK Park Wrocław – II etap w budowie

Panattoni Park Bolesławiec – rusza budowa

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in