Wiślany Mokotów – ruszyła budowa VII etapu

13.07.2022

Wiślany Mokotów w Warszawie wkracza w kolejny etap realizacji. Powstanie w nim 6 kameralnych budynków.

 

Wiślany Mokotów

 

Osiedle Wiślany Mokotów powstaje w spokojnej, zielonej części warszawskiej dzielnicy. W sześciu 4-, i 5-piętrowych budynkach znajdzie się 316 mieszkań o powierzchni od 21 do 121 m². Będą to lokale od 1- do 5-pokojowych (w tym mieszkania z antresolami i tarasami na dachach – nawet do 30 m²). W każdym mieszkaniu znajdzie się balkon, loggia lub ogródek.

Wiślany Mokotów otaczać będą zielone tereny wewnętrzne. Przewidziano zielone dachy na trzech budynkach oraz wewnętrzne dziedzińce z bioróżnorodną i antysmogową roślinnością. Dodatkowo eleganckie elewacje w kolorze bieli, brązu, beżu i szarości podkreślą związek z naturą. Na fasadach budynków pojawią się szlachetne wykończenia – panele i elementy dekoracyjne o barwie drewna oraz strukturze cegły.

Na osiedlu powstaną place zabaw oraz siłownia na świeżym powietrzu. Znajdą się tu garaże podziemne, stojaki do parkowania jednośladów i stacja naprawy rowerów, a także stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

 

Wiślany Mokotów

 

Deweloper w ramach inwestycji wybudował również nowe ulice razem z chodnikami i latarniami, m.in. fragmenty ulic: Ananasowej, Bluszczańskiej, Pułku AK „Waligóra”, Grupy AK „Krybar”, AK „Jeleń”, Marii Cetysówny i AK „Bałtyk”. Powstają kolejne. Tam, gdzie można, wytyczane są ścieżki rowerowe, miejsca postojowe i urządzana zieleń przyuliczna. Tak będzie i przy VII etapie – od strony VI etapu powstanie ogólnodostępny ciąg pieszy, który otoczy zieleń (posadzone zostaną drzewa, krzewy, trawy), a także będzie wyposażony w ławki oraz kosze.

Wiślany Mokotów cechuje cisza, zieleń, naturalne tereny spacerowe i bliskość Wisły. Zaletą miejsca jest także wygodne połączenie z resztą miasta. Trwa właśnie budowa linii tramwajowej, która połączy Czerniaków ze Śródmieściem.

W realizacji jest jeszcze VI etap budowy osiedla, który ma być gotowy w I kwartale 2023 r. Znajdzie się w nim 9 budynków z 294 mieszkaniami o powierzchni od 39 do 114 m².

 

Czytaj także:

Symbio City Live & Invest – nowe osiedle w Warszawie

Osiedle Leśne Wzgórza na warszawskiej Białołęce

NEOWO – zrównoważone osiedle na warszawskim Bemowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in