NEOWO – zrównoważone osiedle na warszawskim Bemowie

21.06.2022

NEOWO to kompleks mieszkaniowy powstający niedaleko planowanej stacji metra Chrzanów. Zostanie poddany certyfikacji BREEAM z oceną na poziomie Very Good.

 

NEOWO

 

Osiedle NEOWO jest zlokalizowane w okolicy skrzyżowania ulic Człuchowskiej i Lazurowej w Warszawie, 300 m od planowanej stacji metra Chrzanów. Do sprzedaży trafiły już 164 mieszkania w pierwszym z planowanych budynków.

Pierwszy budynek w kompleksie mieszkaniowym NEOWO, zaprojektowany przez pracownię BDM’A, będzie mieć od 4 do 7 kondygnacji, tworząc – w odróżnieniu od sąsiedniej tzw. zabudowy łanowej – nowy kwartał miejski. Inwestycja powstanie pomiędzy ulicą Batalionów Chłopskich.

Na górnych piętrach budowanego obiektu znajdą się mieszkania z antresolą. Przylegające do nich i wielu innych mieszkań loggie oraz balkony zostaną dodatkowo podkreślone powtarzającym się motywem tzw. żyletek zdobiących elewację na wysokość dwóch pięter. Oprócz mieszkań dwu- i trzypokojowych o powierzchni 31–75 m², w budynku będzie do wyboru wiele mieszkań czteropokojowych już od 80 m², kilka kawalerek i jeden apartament pięciopokojowy o powierzchni 125 m² z dużym balkonem ( ok. 15 m²). Na dachu znajdzie się słoneczny taras, wyposażony w rekreacyjny sprzęt, taki jak leżaki, stoliki oraz rośliny w donicach.

Na ogólnodostępnym skwerze obok powstającego budynku pojawią się meble wykonane z poddanych upcyklingowi śmigieł elektrowni wiatrowych. Śmigła z wiatraków wykorzystane do produkcji mebli i wyposażenia terenów wspólnych to pierwszy tego typu projekt na polskim rynku mieszkaniowym. Docelowo będą one stanowić także wyposażenie fragmentu 300-metrowego zielonego pasażu biegnącego pomiędzy osiedlami od skrzyżowania ulic Człuchowskiej i Lazurowej do planowanej stacji metra Chrzanów.

Na osiedlu NEOWO znajdzie się ponad 160 miejsc parkingowych dla rowerów, zarówno w podziemnej hali garażowej jak i na terenie patio. Na zielonym dziedzińcu zaplanowano także przestrzeń przeznaczoną na sprzyjające sąsiedzkiej integracji ogrody społeczne, w których mieszkańcy będą mogli uprawiać własne warzywa, kwiaty, czy zioła. Obok nich znajdzie się plac zabaw dla dzieci i rekreacyjny skwer wyposażony w ławki ze stołami oraz żagle chroniące przed słońcem. W centralnej części patio pojawi się porośnięte zielenią wejście do ewakuacyjnej klatki schodowej prowadzącej do garażu. W podziemnej części inwestycji, na jednym poziomie powstanie 170 miejsc parkingowych, spośród których około połowa będzie przystosowana do zamontowania stacji ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkowo w garażu zostanie wybudowanych 12 miejsc z ładowarkami gotowymi do użytku. Inwestycja na Bemowie będzie wyposażona we własne elektrownie słoneczne. Dzięki panelom fotowoltaicznym na dachu mieszkańcy będą oszczędzali na wydatkach na energię elektryczną zużywaną m.in. do oświetlania przestrzeni wspólnych i hali garażowej wymagającej zasilania przez całą dobę. Osiedle zostanie poddane certyfikacji zrównoważonego budownictwa BREEAM z oceną na poziomie Very Good.

Jest to pierwsza inwestycja dewelopera Yareal na warszawskim Bemowie.

 

Przeczytaj też:

Towarowa Towers – nowy apartamentowiec w stolicy

Chmielna w Warszawie z pozwoleniem na budowę

M Bemowo – nowe osiedle w Warszawie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in