Towarowa Towers – nowy apartamentowiec w stolicy

14.06.2022

Towarowa Towers to kompleks 5 budynków, w których znajdzie się 600 mieszkań. Inwestycja wyróżniać się będzie dwoma 29-kondygnacyjnymi wieżami.

 

Towarowa Towers

 

Towarowa Towers to koncepcja zabudowy mieszkaniowej wyróżniająca się wśród projektów mieszkalnych w okolicy Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Tworzą ją dwie 29-kondygnacyjne wieże, w których łącznie znajdzie się prawie 600 lokali (325 w Wieży A oraz 252 w Wieży B) o metrażach od 29 do 147 m² (od 1- do 4-pokojowych). Powstaną także trzy 7–12-kondygnacyjne budynki apartamentowe. Lokale w wieżach będą wykończone pod klucz – przewidziano 15 wersji wykończenia. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną kluby fitness, sale lounge, sala do spotkań biznesowych oraz taras ze strefą wypoczynku, który zajmie blisko 900 m². Towarowa Towers to jedne z nielicznych wysokich budynków, w których mieszkańcy będą mieli w swoich apartamentach balkony lub loggie. W wieżowcach znajdą się również otwieralne okna, zabezpieczone perforowanym panelem. W otoczeniu powstanie zielony dziedziniec ze strefą relaksu.

Budynki będą wyposażone w inteligentne rozwiązania pozwalające na zarządzanie oświetleniem, ogrzewaniem czy klimatyzacją. Powstanie podziemny parking ze stacjami ładowania samochodów elektrycznych.

 

Towarowa Towers

 

Ustawione na budowie przy ul. Prostej mock-upy przedstawiają wzorcowe elementy elewacji wież Towarowa Towers: dwukondygnacyjną fasadę podium budynku oraz loggie i przeszklony wykusz apartamentów. W ten sposób inwestor, architekci i inżynierowie budowy mogą ocenić kluczowe rozwiązania architektoniczne jak np. kolory aluminiowych paneli, które znajdą się na elewacji, drzwi przesuwne wyjść na loggie, szklenia wykuszy, okna i panele rozwierane, a także wykończenie loggii i balkonów oraz iluminację budynku.

Deweloperem inwestycji jest Grupa ASBUD, a generalnym wykonawcą – firma Hochtief. Zakończenie budowy planowane jest na III kwartał 2024 r.

 

Przeczytaj też:

Chmielna w Warszawie z pozwoleniem na budowę

M Bemowo – nowe osiedle w Warszawie

Krakowska Vita w Warszawie w I etapie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in